Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Relacje: Startup Weekend Kraków

Przez wielu uczestników ta impreza została uznana za największą i najciekawszą z całego polskiego cyklu. Duża w tym zasługa najmłodszego uczestnika – Krystiana Gontarka, który przybył z tatą – Krzysztofem Gontarkiem. Zaprezentowali projekt GameTeller.
Obejrzyjcie ich pitch:

oraz finałową prezentację:

A oto lista zwycięzców
Głosowanie jurorów:
1 miejsce – Square It! – pozwala na śledzenie rachunków, dzielenie się kosztami, zarządzanie pożyczkami – wspólnie z przyjaciółmi.
2 miejsce – Game Teller – znając nasze upodobania podpowie jaka gra nas najbardziej usatysfakcjonuje.
3 miejsce – Ereboo – aplikacja mobilna i webowa do znajdowania sportowych partnerów, używa geolokalizacji i profili ulubionych aktywności.

Głosowanie publiczności:
1 miejsce – Square It!
2 miejsce – PocketPill – aplikacja mobilna zbierająca wszystkie informacje medyczne użytkownika – historię leczenia, alergie, leki.
3 miejsce – Ereboo

Nagrody specjalne:
Najlepszy PR – Game Teller
Najlepsze logo – Archeo

Obserwacje:
Jeden minus – podczas finałowych prezentacji jurorzy zadali startupom tylko po kilka pytań, Wielu uczestników było tym rozczarowanych – wśród jurorów było wiele niesamowicie doświadczonych osób, które mogły dać sporo cennych rad. Nie dały. Mogło to być spowodowane faktem, iż poznali każdy zespół wcześniej – jako mentorzy.

Plusy:
Świetny przedstawiciel SW – James Dugby, współzałożyciel Startup Weekend NL i SW UK. Prawdziwy showman, poprowadził wydarzenie tak, że uczestnicy mogli się poczuć niczym gwiazdy rocka.
Czas na demo – podczas finału każdy startup dostał dodatkowy czas po 3-minutowej prezentacji, by pokazać demo projektu; dzięki temu publiczność mogła zobaczyć efekty 54-godzinnej pracy. Wiąże się to z kolejną dobrą rzeczą…
Jasne kryteria oceny startupów – każdy startup wiedział co jest dla sędziów ważne i że musi przedstawić działający prototyp. Przypuszczam, że to pokłosie sytuacji z Poznań Startup Weekend, gdzie zwycięski Kidd.ly nie miał działającej wersji. Wielu uczestników, uznało, że bezsensownie zmarnowali czas na jej stworzenie, skoro nie była potrzebna do wygranej.

Byłem na trzech z czterech polskich Startup Weekendach i uważam, że ten był najlepszy. Nie tylko największy, ale i świetnie zorganizowany, z dobrym poziomem prezentacji. Tylko kilka startupów miało kiepskie pomysły. Z tego, co wiem, następny polski SW odbędzie się we Wrocławiu za kilka miesięcy. Chodzą słuchy, że ma być jeszcze lepszy…

Galeria zdjęć z SW Kraków: http://youtu.be/6wnraY6e014

Szymon Szymczyk

Reklamy