Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Relacje: TechCamp Kraków #2

Pierwszy na scenie TechCampu pojawił się ekspert Edisondy – Maciej Płonka, który oprowadził obecnych uczestników po meandrach zmian taskbarów, paneli i docków. Po zlustrowaniu detali projektów i dostępnych na rynku rozwiązań, Gabriel Habryn, ekspert Empathy Internet Software House, prześwietlił zagadnienie interfejsów konwersacyjnych. To enigmatyczne hasło kryje w sobie oprogramowania, które poprzez symulację rozmowy z użytkownikiem i zadawanie serii pytań, tłumaczą jego odpowiedzi na część kodu programu. Pozorowanie rzeczywistych relacji z maszyną jest tym prostsze, że „konwersacja” odbywa się nierzadko z animowanymi postaciami czy robotami.

O tym jak bardzo kontakt człowieka z technologią stale się zacieśnia, udowadniał z kolei Andrzej Piotrowski. Współautor projektu FingerOnRing – nowego podejścia do sterowania dotykiem za pomocą dźwięku, wyjaśnił uczestnikom, czym jest dotyk w czasach naturalnych interfejsów użytkownika.
Ostatni na scenę wszedł ewangelista Microstoft – Daniel Biesiada. Mówił na temat Metro Design Language, czyli nowego stylu projektowania aplikacji Windows, który jest inspirowany znakami infrastruktury transportowej.

Emocji nie zabraknie też w kolejnym odcinku TechCampu. Już w marcu kolejna odsłona wydarzenia, podczas której królować będą trendy na rynku mobile.

Reklamy