Reklamy
Aktualności

Rośnie konkurencja bankom?

Kolejna firma – PayLane, została krajową instytucją płatniczą.

Zezwolenie nadała Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 21.maja 2013 r. Od tej chwili PayLane może przyjmować wpłaty i dokonywać wypłat gotówkowych z rachunku płatniczego, wykonywać transakcje płatnicze, usługi polecenia zapłaty, polecenia przelewu oraz wydawać instrumenty płatnicze, takie jak karty płatnicze itp.

Dla PayLane jest to kolejny krok w rozszerzaniu działalności zagranicznej. Dzięki otrzymanemu statusowi, firma będzie mogła oferować nowe usługi na całym obszarze SEPA (ang. Single Euro Payments Area, Jednolity Obszar Płatniczy w Euro).

Cała nasza działalność – zarówno polska, lokalna, jak i międzynarodowa – będzie teraz nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki temu ruchowi nasi klienci (sprzedawcy, przyjmujący płatności w Internecie), jak i osoby dokonujące u nich zakupów mogą czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo – twierdzi Karol Zielinski, dyrektor zarządzający PayLane.

PayLane.pl jest dostawcą usług płatniczych dla e-biznesów. Jak informuje firma, oprócz najpopularniejszych metod płatności, takich jak karty kredytowe i debetowe, przelewy bankowe czy PayPal, PayLane oferuje też rozwiązania charakterystyczne dla poszczególnych regionów całej Europy (np. giropay, Sofort BANKING iDEAL). PayLane udostępnia firmom internetowym możliwość przyjmowania płatności za produkty i usługi w 160 walutach z całego świata.

Reklamy