Reklamy
Aktualności Inwestycje

Rosyjski król czekoladek inwestuje w mobile

Andriej Korkunow, twórca i prezes, sławnej rosyjskiej fabryki czekoladek (fabryka Odintowskaja) i marki A.KORKUNOV® zainwestował 1 mln dol. w Apps4all, przejmując 15% udziałów firmy.

Apps4all powstał w 2011 roku i jest ekosystemem dla developerów aplikacji mobilnych z Rosji i krajów byłego ZSRR. Celem firmy jest wspieranie developerów w tworzeniu jak najlepszych i przynoszących zyski aplikacji na wszystkie platformy oraz pomoc w dostosowywaniu ich do najnowszych urzadzeń. Społeczność Apps4All tworzą użytkownicy końcowi, firmy i developerzy.

Efektem działania firmy są m.in: portal Apps4All.ru, coroczne konferencje dotyczące tematyki mobile (Forum.Apps4All), branżowe katalogi developerów z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw i ich produktów, raporty analityczne dotyczące branży mobilnej, system ewaluacji startupów i nowych aplikacji, marketingowe i sprzedażowe wsparcie developerów chcących zarobić na swoich aplikacjach. Apps4All pomaga także takim firmom jak Google, Intel, Microsoft, Qualcomm kontaktować się z developerami.

W tym roku firma osiągnęła rentowność, a roczny obrót wynosi ok. 1 mln dol. ogłosił CEO, Aleksander Wasiliew. Wcześniej 500 tys. dol. na rozwój firma pozyskała od funduszu VC Softline Venture Partners.

Korkunow, który jest także właścicielem banku Tatarstan, po raz pierwszy zainwestował w firmę z sektora nowych technologii. Decyzję poparł nadzieją na to, że aplikacje i urządzenia mobilne spowodują głębokie zmiany w całym systemie bankowości i „zbliżą” klientów do banków.

Reklamy