Aktualności

Seniorzy surfują w Internecie

Z danych CBOS wynika, że osoby 65+ spędzają w Internecie ponad 8,5h tygodniowo. – To właśnie dlatego powołaliśmy do życia portal o charakterze bloga, który będzie wciąż aktualizowany, a czytelnicy będą mieli wpływ na publikowane treści. Portal jest dużo bardziej rozbudowany tematycznie, aniżeli gazeta drukowana, którą wydajemy. Wersja elektroniczna pozwala nam na stały kontakt z czytelnikami i dobór tematów, które ich w danym momencie interesują. Warto zresztą wspomnieć, że wybór działów i obszarów, o których będziemy pisać, poprzedziło badanie opinii przeprowadzone wśród emerytów – mówi Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM, który jest wydawcą „Życia Seniora” i portalu www.zycieseniora.com.

Ulgi i zniżki dla seniorów, dodatki mieszkaniowe i prawo spadkowe, leczenie w sanatorium lub pobyt w hospicjum, szereg tematów zdrowotnych takich jak leczenie zaćmy, rehabilitacji po udarze mózgu, cukrzycy, otyłości, zasadach prawidłowej diety – to tylko niektóre z tematów poruszanych na portalu. Poza działami „Zdrowie seniora” i „Ekspert radzi” emeryci znajdą tu również „Informator Kulturalny” oraz rozbudowany dział „Kulinaria” z tradycyjnymi oraz nietypowymi przepisami. Ważne miejsce zajmuje rubryka „Z życia wzięte”, w której seniorzy dzielą się swoimi życiowymi perypetiami i historiami. Dla osób lubiących historię uruchamiamy cykl filmów „Wspomnienia z tamtych lat”, w którym seniorzy mówią o swoich losach, wojnie i o tym, jak było kiedyś. Pojawią się również filmy, dzięki którym poznamy życie seniora „od kuchni”. Dowiemy się jak seniorzy spędzają wakacje, co robią w wolnym czasie i o czym marzą.

Dużą zaletą portalu jest jasny i czytelny układ strony, łatwa oraz intuicyjna nawigacja, stonowana kolorystyka, interlinie i fonty, które nie „męczą” oczu nawet przy dłuższym czytaniu. Portal ma zasięg ogólnopolski.

Więcej na stronie: www.zycieseniora.com

***

Grupa Kapitałowa Funduszu Hipotecznego DOM jest liderem na rynku rent dożywotnich w Polsce. Czym charakteryzuje się renta dożywotnia? Przede wszystkim odciąża finansowo, zapewniając comiesięczną, dożywotnią rentę. Dodatkowe środki pieniężne wspierają domowy budżet, pozwalają gromadzić oszczędności i przywracają poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Nie bez powodu „bezpieczeństwo” jest słowem kluczowym, ponieważ renta dożywotnia to rozwiązanie finansowe oparte na zasadach prawnych określonych kodeksem cywilnym, które gwarantują Seniorowi, iż otrzyma On świadczenia. Do spełnienia tej gwarancji niezbędny jest też wiarygodny i rzetelny partner. Na takie miano od wielu lat skutecznie pracuje Fundusz Hipoteczny DOM.

Zapewnianie bezpieczeństwa Klientom to podstawowy cel Funduszu, dlatego dba o stabilność finansową spółki, która pozwala terminowo realizować wypłaty rent dożywotnich (już od połowy 2009 roku) oraz zbiera kapitał na kolejne lata. Również z tego powodu w 2012 roku Fundusz Hipoteczny DOM zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jako lider rynku.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com