Reklamy
Aktualności

Sequel: Internet Group. Reaktywacja

– Dziewiątego sierpnia 2012 roku zostałem Prezesem Internet Group. Wiedziałem, że decyzja ta wywoła mnóstwo dyskusji, domysłów i pytań – pisze na SpeedUpowym blogu Bartek Gola. I tłumaczy o co chodzi w reaktywacji IG.

Fakty są takie: Internet Group była jedną z szybko rozwijających się firm, którą ubił kryzys w 2008 roku. Długi, upadłość likwidacyjna i zakładowa. Ale IG się z tego wszystkiego wygrzebała i dzięki zyskom części swoich przedsięwzięć wyszła z długów. Od jakiego czasu trwały na rynku przymiarki do reaktywacji działalności Internet Group na dużą skalę. Dlaczego? Bo IG ciągle jest spółką notowaną na GPW, to smaczny kąsek. O problemach finansowych już się nie mówi, spółka wypłynęła na powierzchnię i chce złapać oddech świeżego kapitału.

Jak i po co? To najlepiej tłumaczy nowy prezes Internet Group – zajrzyjcie na blog Speed Up: Słów kilka o Internet Group i mojej roli w tym przedsięwzięciu.

W dużym skrócie – Bartek planuje dofinansowanie IG i stworzenie z niej spółki, która będzie inwestowała wraz z innymi inwestorami sumy rzędu kilku milionów złotych w rozwijające się firmy. Plan bardzo ambitny, ale też bardzo potrzebny rynkowi – transakcji i finansowania podobnych kwot bardzo w Polsce brakuje.

Bartłomiej Gola: ponad 15 lat doświadczenia w branży technologicznej i marketingu. Prezes SpeedUp Venture Capital Group od 2008 i Internet Group od niedawna.

Reklamy