Reklamy
Aktualności

Sharelook: jak zarobić na modzie

Jak rozwijał się Sharelook krok po kroku:

Od początku roku Sharelook prowadzony przez Kamila Bargiela pracuje nad aplikacją mobilną, która pozwoli na odkrywanie modnych nowości w sklepach i dzielenie się nimi ze znajomymi. W opinii twórców pozwoli ona, by modowy trend z Nowego Jorku szybko trafi do Białegostoku, a sposób ubierania się lublinianek zainspiruje paryżanki lub znanych projektantów.

Wyzwaniem dla zespołu jest stworzenie żywej, aktywnej społeczności użytkowników. W Sharelooku mają się mieszać style, osobowości, opinie i emocje. Dostępny jest już blog społecznościowy – blog.share-look.com, na którym można śledzić nowości w modzie.

Ma być również spoiwem całej społeczności i miejscem dla wyrażenia opinii użytkowników.

Inwestor – AIP Seed Capital, zapewni Sharelookowi oprócz pieniędzy przede wszystkim wsparcie merytoryczne i coachingowe oraz sieć kontaktów.

Kamil Bargiel: – Proces pozyskania inwestora od rozpoczęcia rozmów do momentu otrzymania dofinansowania trwał około 9 miesięcy. Składało się na niego przygotowanie biznesplanu, prognoz finansowych na kilka lat do przodu, wreszcie finalna rozmowa z komitetem inwestycyjnym, a po otrzymaniu decyzji pozytywnej, kilka miesięcy oczekiwania na przelew pieniędzy na konto. Moja rada dla start-upów: jeśli myślicie o pozyskaniu finansowania od inwestora pamiętajcie o tym, że taki proces trwa przynajmniej kilka miesięcy i trzeba się przygotować na ten okres oczekiwania, żeby móc niezależnie prowadzić swój projekt pomimo braku dopływu gotówki..

Wsparcie od AIP zespół Sharelooka przeznaczy na stworzenie aplikacji mobilnej na iOS i Android, wyjazdy na zagraniczne konkursy startupowe i spotkania z zagranicznymi inwestorami. Strategicznym celem startupu jest jest znalezienie drugiej rundy finansowania w ciągu 9 miesięcy przy wsparciu funduszu VC z Europy albo USA.

Reklamy