Reklamy
Aktualności Zdrowie

Słodko czy wytrawnie, czyli po co sięgamy gdy jest nam źle

Pojęcie „comfort food” od lat jest doskonale znane wszystkim użytkownikom Internetu. Na jego temat pojawiło się mnóstwo artykułów, a nawet całych blogów, audycji radiowych czy filmików na YouTube. Nic w tym dziwnego – po tego rodzaju jedzenie sięgamy przecież dość często, zwłaszcza gdy czujemy się przygnębieni lub zmęczeni. A o to zimą nie tak trudno. Gdzie jednak znajdziemy najlepsze kulinarne rozwiązania na chandrę? Dokąd mamy się udać, by doskonałym smakiem pobudzić kubki smakowe? Odpowiedź jest jedna: do Białegostoku!

Słodkości na pociechę

Miałeś ciężki dzień i marzy ci się ciastko z kremem, tort czekoladowy albo drożdżówka? W Białymstoku na pewno nie zginiesz. W tym uroczym mieście aż roi się od cukierni! W cukierni na Grochowej zjesz przepyszne eklerki i ptysie, na Wasilkowskiej poznasz smak prawdziwych pączków, a w innych miejscach uraczysz się najlepszą szarlotką i plackiem z owocami. Jeżeli więc męczy cię złe samopoczucie, załóż buty i maszeruj prosto do jednego ze smakowitych lokali. Od dawna wiadomo, że wystarczy choćby mały kęs białostockich słodkości, a wszelkie smutki i troski znikają bezpowrotnie! Czekolada skutecznie pobudza syntezę serotoniny – to ważna informacja dla wszystkich smutasów. Nic tak nie pocieszy w zimowy wieczór jak tabliczka ulubionego przysmaku z kakaowca.

A może coś z serem?

Wielu czekoladoholikom trudno w to uwierzyć, ale zdarzają się na świecie ludzie, którzy nie przepadają za słodyczami. W chwilach słabości, tego typu delikwenci szukają pociechy w wytrwanym jedzeniu – trudne sytuacje umilają sobie kebabami, frytkami, chipsami i burgerami. Tradycjonaliści z kolei rozpływają się nad śledziem pod pierzynką albo staropolskim bigosem. Istnieje jednak lepszy sposób na poradzenie sobie z dołem – pizza! Doskonałe ciasto, ogromny wybór składników, pyszny ser… Gdzie zjemy najpyszniejszą wersję tego włoskiego specjału? Odpowiedź może być tylko jedna – w pizzerii Dominium w Białymstoku, w Centrum Handlowym Atrium Biała . Wspaniała mozzarella i świeże składniki używane przez kucharzy sprawiają, że podawane dania są wyjątkowe – stają się nie tylko rozkoszą dla podniebienia, ale także lekiem na złe samopoczucie. Pizza w Atrium Białej zabiera nas w kulinarną podróż do Neapolu i tym samym sprawia, że nasze troski odchodzą w zapomnienie. Bo pizza nie zadaje pytań, nie docieka, nie zagłębia się. Pizza po prostu rozumie.

 

Reklamy