Reklamy
Aktualności

Social media: trendy na Facebooku

Czesi i Polacy komentują, Węgrzy i Rumuni lajkują, a Słowacy postują – wynika z badania Facebook.Trends realizowanego przez Interactive Research Center we współpracy z Fanpage.Ad na obszarze Europy Centralnej i Wschodniej (CEE).

Dzięki aktywnościom fanów na stronach markowych wiemy, iż we wrześniu Czesi i Polacy najczęściej komentowali wpisy umieszczone przez marki. Węgrzy i Rumuni najczęściej lajkowali treści markowe, natomiast Słowacy mieli największy odsetek spośród badanych krajów, postów umieszczanych na tablicach marek.

Wśród najbardziej angażujących społeczności w regionie możemy wyodrębnić
– segment motoryzacyjny, który dominował w Czechach, Słowacji i Rumunii,
– społeczności kosmetyczne angażujące przede wszystkim Czechów i Słowaków,
– społeczności parentingowe i mediów kobiecych na Węgrzech
– czy marki produktów spożywczych w Rumunii.

W ramach badania Facebook.Trends analizowane są wpisy, które we wrześniu miały największy oddźwięk na Facebooku. W Polsce dominację Roberta M. przerwała decyzja o zakończeniu swojej obecności na tym portalu, dzięki czemu na pierwsze miejsce awansowały Demotywatory. Wśród najbardziej angażujących postów znalazły się demotywatory odwołujące się do rekordowej wygranej w Lotto, walka Tomasza Adamka czy posty umieszczane przez profil Niekryty Krytyk.

Wśród marek, najbardziej jakościowe wpisy umieszczały marki telekomunikacyjne (Serce i Rozum, Orange czy Play) oraz społeczności skupione wokół klubów sportowych.

Podsumowując, wrzesień na polskim markowym Facebooku, to mniej aktywnych fanów (spadek -1,48%), a zarazem wyraźny wzrost w liczbie interakcji podejmowanych przez fanów (o 14,8% więcej postów, 11,9% komentarzy i 6,8% lajków).
Pełne zestawienie najbardziej angażujących społeczności w branżach, znajduje się na stronie
www.facebook.com/FanpageAd.

Fanpage.Ad to narzędzie dla marketerów wspierające zarządzanie obecnością marki na facebook.com. Jako pierwsze w Polsce wprowadziło analizę aplikacji oraz podział społeczności na branże, dzięki czemu możliwe jest dokładne określenie udziału marki w dyskusji branżowej. Dzięki intuicyjnemu panelowi online umożliwia dokładną analizę dowolnych stron i aplikacji fanowskich bezpośrednio z poziomu narzędzia.

Reklamy