Reklamy
Aktualności Fundusze Inwestycje Startupy

SpeedUp Group: 3,5 mln zł inwestycji w 6 nowych spółek

SpeedUp zainwestował w projekty FusionSheep, RekomendMe, Lookmash.com, TimeSelf, Pastylka.pl, Ortopedio. Jak mówi Bartłomiej Gola, Partner SpeedUp i Prezes SpeedUp IQbator, projekty te zostały wybranych spośród 200, które trafiły do funduszu zalążkowego SpeedUp IQbator.

Łączna kwota inwestycji to ok. 3 500 000 złotych. Większość tych funduszy pochodzi z funduszu zalążkowego SpeedUp IQbator, należącego do SpeedUp Venture Capital Group. Fundusz ten zainwestował już w takie spółki i projekty jak Booklikes, SaveUp, Dwiepaczki.pl czy Okazjum.pl, a do końca 2012 planuje jeszcze przynajmniej 10 inwestycji.

Krótki opis nowych inwestycji SpeedUp:

Fusion Sheep Sp. z o.o. i jej projekt LaterTV – system umożliwiający zarządzanie wszelkimi domowymi urządzeniami multimedialnymi. Jak Fusion Sheep trafił do SpeedUp? – Przez notkę na blogu Bartka Goli. Mieliśmy pomysł jak rozwiązać problem Bartka, zgłosiliśmy się i.. the rest is the history – wyjaśnia zespół start-upu.

RekomendMe (etap budowy prototypu) – projekt ma wykorzystać potencjał social media do usprawnienia komunikacji między korporacjami a indywidualnymi użytkownikami. Projekt RekomendMe znajduje się na początkowym etapie rozwoju.

Lookmash – serwis ma być prostym w codziennym użytkowaniu narzędziem  ułatwiającym dobieranie i porównywanie strojów.

TimeSelf (etap budowy prototypu) – aplikacji dostarczająca przewodnik turystyczny tworzony od podstaw dla każdego klienta na podstawie jego zainteresowań i możliwości  czasowych i finansowych.

Pastylka.pl (serwis już działa) – serwis społecznościowy o tematyce zdrowia i medycyny, zawierający m.in. informacje o chorobach, artykuły, testy zdrowia, listę lekarzy i leków oraz  funkcję rezerwacji  wizyt.

Ortopedio.pl – głównym przedmiotem działalności będzie sprzedaż artykułów rehabilitacyjnych, ortopedycznych i medycznych oraz dostarczanie narzędzi finansowania tych artykułów.

Reklamy