Aktualności

Sprawniej przez bramki – Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uruchamia płatność kartami zbliżeniowymi

Od wczoraj zamiast dotychczasowych abonamentów na przejazd A4 Katowice-Kraków sprzedawane są zbliżeniowe karty – KartA4,dedykowane przede wszystkim kierowcom regularnie podróżującym tym odcinkiem autostrady. To zdecydowanie najszybsza i najwygodniejsza z dotychczasowych form płatności proponowanych przez spółkę Stalexport Autostrada Małopolska S.A. 

Ruch na autostradzie A4 Katowice-Kraków stale rośnie – już w tej chwili co minutę przez bramki przejeżdża kilkadziesiąt pojazdów. W odpowiedzi na ten stan rzeczy, zarządca autostrady od paru lat konsekwentnie realizuje kompleksowy projekt zwiększania przepustowości Placów Poboru Opłat. Uruchomienie płatności KartA4 było ostatnim etapem tego przedsięwzięcia.

– Na przestrzeni ostatnich lat podjęliśmy szereg działań z myślą o zwiększeniu komfortu podróżowania A4 Katowice-Kraków. Poszerzyliśmy oba Place Poboru Opłat o cztery dodatkowe pasy ruchu i stanowiska do obsługi pojazdów, pod dwa w kierunku Katowic i Krakowa. Wymieniliśmy urządzenia poboru opłat, co pozwoliło na wprowadzenie szybszych i wygodniejszych metod dokonywania płatności, przy użyciu kart bankowych, flotowych, paliwowych, aż wreszcie zbliżeniowej KartA4. Dodatkowo, w każdym kierunku na skrajnym lewym pasie ruchu pojawiły się stanowiska samoobsługowe, na których można płacić samodzielnie wszystkimi kartami, również KartA4 – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Od 4 stycznia klienci mogą rejestrować się i kupować nowe karty w sklepie internetowym www.karta4.pl, bądź w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i w Balicach. Uprawnienia do przejazdów autostradą zapisywane będą na koncie klienta w postaci impulsów przypisanych do karty. Jeden impuls pozwoli na przejazd przez jeden Plac Poboru Opłat: w Mysłowicach lub w Balicach. Impulsy, sprzedawane w pakietach, można będzie w dowolnym momencie dokupić, czyli doładować daną kartę. Konto na stronie www.karta4.pl umożliwi każdemuużytkownikowi doładowanie karty, śledzenie dotychczasowych transakcji, liczby impulsów do wykorzystania, a nawet dat przejazdów przez konkretne bramki autostradowe. Kierowcy będą mogli również samodzielnie zablokować kartę w przypadku jej zagubienia lub kradzieży.

Karty wraz z impulsami będzie można także zamówić, korzystając z formularza sprzedaży opublikowanego na stronie internetowej www.autostrada-a4.com.pl  lub przesyłając zamówienie mailem na adres któregoś z Punktów Obsługi Klienta.

Nowością są cztery rodzaje kart: dla pojazdów kat. 1 (samochody osobowe), osobno dla pojazdów kat. 2 i osobno dla pojazdów kat. 3 oraz dla pojazdów kat. 4. Dotychczas dla pojazdów kat. 2 i 3 sprzedawano jeden rodzaj abonamentów.
KartA4 niesie ze sobą szereg korzyści zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i dla firm. Przede wszystkim –  oszczędność czasu, ale również pieniędzy – przewidziano bowiem 5% rabatu przy zakupie kart z impulsami dla pojazdów kategorii 1. Kupując kartę lub doładowując ją, kierowca otrzyma jedną fakturę VAT, rozliczając się, nie będzie musiał każdorazowo księgować paragonu za pojedynczy przejazd.

– Od kiedy uruchomiliśmy możliwość rozliczania się za przejazd koncesyjnym odcinkiem A4 przy użyciu kart flotowych i paliwowych, zauważamy, że forma ta cieszy się coraz większą popularnością. Razem    z KartA4 idziemy o krok dalej w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania kierowców, proponując rozwiązanie pod każdym względem najwygodniejsze – dodaje Rafał Czechowski.

SAM S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com