Aktualności Nieruchomości

Stabilizacja na rynku mieszkań deweloperskich

Od kwietnia do lipca 2017 roku w sześciu największych miastach Polski deweloperzy sprzedali 17,6 tys. mieszkań. Niemal tyle samo lokali wprowadzili do oferty. To o 9,5% większy wynik, niż w pierwszym kwartale. W porównaniu z tymi samymi miesiącami poprzedniego roku odnotowano wzrost sprzedaży o 17%.

 

Chcą poczekać na dopłaty

Wśród czynników, które mogą wywierać wpływ na popyt, można z pewnością wymienić program MdM. Pod koniec maja br. rząd pracował nad nowelizacją ustawy, która miałaby pozwolić na uruchomienie środków na dopłaty podczas kolejnego kwartału 2017 roku. Niewielkie obniżenie sprzedaży nieruchomości istotnie może być spowodowane tym, że w poprzednim okresie nowe mieszkania we Wrocławiu stanowiły dużą część transakcji dofinansowywanych rządowym programem.

 

Bezpieczne lokowanie majątku

W tym okresie spory odsetek stanowiły transakcje inwestycyjne. Mieszkania we Wrocławiu znacznie częściej kupowane są właśnie w tym celu. – Dziś to pewny i popularny sposób lokowania swoich oszczędności. Zainteresowani wynajmem we Wrocławiu są głównie studenci, ale i młode małżeństwa czy single. Nie bez znaczenia jest fakt, że wielu ludzi, także pochodzących z zagranicy, przyjeżdża tu w poszukiwaniu pracy. Mieszkanie w dobrze skomunikowanej dzielnicy jest opłacalne, zwłaszcza że chętnych naprawdę nie brakuje. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać zalety takiego rozwiązania i decyduje się zainwestować – opowiada Jakub Orski z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Drugie półrocze zapowiada się optymistycznie

Wahania cen mieszkań we Wrocławiu były niewielkie. Mimo niewielkiego obniżenia popytu na nieruchomości, sprzedaż utrzymała się na wysokim poziomie. Jak wskazuje raport REAS, jeśli tempo z minionego półrocza będzie stałe, to w 2017 roku w całym kraju zostanie oddanych do użytku ponad 100 tys. mieszkań deweloperskich.

 

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com