Reklamy
Aktualności

Startup Genome Compass: Czy twój startup zmierza w dobrym kierunku?

Po uzupełnieniu formularza (20-40 minut) aplikacja automatycznie określa typ przedsiębiorstwa, etap na którym się znajduje i diagnozuje m.in., czy nie zagraża mu najczęstsza przyczyna porażek startupów – przedwczesne skalowanie.

Mechanizm Startup Genome Compass opiera się o dane ponad 3200 internetowych startupów z całego świata (50% to firmy z USA). Twórcy zachęcają do przyłączania się do projektu – więcej danych zapewni bardziej wiarygodne wyniki. Zapowiadają również, że co kilka miesięcy będą publikować podsumowania badań.

Jako swoją misję, zespół Startup Genome Project deklaruje zwiększczenie liczby odnoszących sukecesy innowacyjnych startupów. Według nich, 90% młodych przedsiębiorstw odnosi porażkę. Główną przyczyną wcale nie jest konkurencja, ale własne błędy ich twórców.  Dzięki dostarczaniu rzetelnej wiedzy, zespół SGP chce umożliwić startupowcom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących klientów, produktu, zespołu, modelu biznesowego, czy finansów.

Trzy miesiące temu zespół Startup Genome Project opublikował Startup Genome Report – pierwszy w historii raport z badania startupów internetowych (jego streszczenie znalazło się w Proseed 13). Przedstawia on m.in. klasyfikację startupów, etapy ich rozwoju oraz zależności rządzące ich rozwojem oraz czynniki sukcesu i porażek. Raport został pobrany ponad 15 tys. razy i przetłumaczony na 15 języków (polskim tłumaczeniem zajmuje się Fido Intelligence).

Startup Genome Project tworzy zespół akceleratora startupów Blackbox we współpracujący z naukowcami z amerykańskich uczelni Berkeley i Stanford.

Reklamy