Reklamy
Aktualności Konkursy Wydarzenia

Startup Sauna: polska edycja zaczyna się 29.08

Piszemy pierwsi: Startup Sauna to fiński program wspierania obiecujących startupów w północnej Europie, krajach bałtyckich i Rosji. W sierpniu 2011 rozpocznie się pierwsza polska edycja, której organizatorem jest Kamil Bargiel (twórca SentiOne i ShareLook) przy wsparciu funduszu HardGamma Ventures i AIP Seed Capital. Rekrutacja zostanie otwarta 29 sierpnia i potrwa do 18 września. Finał polskiej edycji odbędzie się  w Warszawie 24 września.

Do polskiego finału zakwalifikowane zostanie w sumie 15 startupów – 12  wybranych przez fundusze VC patronujące imprezie (AIP Seed Capital i HardGamma Ventures), a także 3 najbardziej obiecujące wybrane spośród wszystkich zgłoszeń z całej Polski przez jury reprezentowane przez Krzysztofa Kowalczyka (partnera w funduszu hardGamma Ventures i akceleratorze GammaRebels.com) i Dariusza Żuka (prezesa Polski Przedsiębiorczej, AIP Seed Capital oraz AIP Group).

Zwycięskie zespoły z lokalnych finałów zostaną zaproszone na intensywny 6-tygodniowy (od 30 października do 12 grudnia) program mentoringowy odbywający się w Helsinkach w Finlandii (Aalto Venture Garage). Najlepsze zespoły wyjadą do Doliny Krzemowej na tygodniowy roadshow i będą miały możliwość zaprezentować swój pomysł przed najbardziej znanymi aniołami biznesu i funduszami venture capital.

Reklamy