Reklamy
Aktualności Konkursy

Startup Sauna: zgłoszenia do 17 lutego!

Do konkursu mogą zgłosić się twórcy projektów w fazie seed lub pre-seed. Dobry pomysł wystarczy, by zakwalifikować się do udziału. Nie trzeba wypełniać skomplikowanych formularzy i tworzyć prezentacji – wystarczy opisać swój projekt, zajmuje to kilka minut.

Formularz znajdziecie na stronie Startup Sauna

Każdy startup odbędzie kilka lub kilkanaście rozmów z mentorami i coachami. To doświadczeni biznesmeni – w tym roku jednym z mentorów będzie Ramone Darabiha, R&D Manager w Rovio (tak, to firma, która wypuściła na rynek Angry Birds).

Mentorzy oceniają dwie rzeczy: czy projekt ma potencjał na międzynarodowy sukces i czy są w stanie mu pomóc? Nie ograniczają się do wspierania projektów tylko informatycznych, niedawno wypromowali firmę biotechnologiczną.

Czysty układ – udział w programie nie wiąże się z oddawaniem udziałów w firmie. Startup nic nie ryzykuje. Nagrodą jest udział w intensywnym, sześciotygodniowym szkoleniu w Helsinkach, do tego kieszonkowe w wysokości 1,5 tys. euro. Laureaci tego etapu są kierowani na tydzień do Doliny Krzemowej, gdzie mogą popracować nad projektem i szukać finansowania. Do tej pory w finałach zaprezentowało się 48 firm, które uzyskały łącznie 8,2 mln euro na rozwój.

Organizatorem finału jest Polska Przedsiębiorcza oraz Business Link Warszawa. Głównym sponsorem jest PayPal Polska, a wydarzenie wspiera fundusz hardGamma Ventures.

Gośćmi specjalnymi finału będą:

  • Paolo Borella, założyciel Boro Oy;
  • Ramone Darabiha R&D Manager w Rovio;
  • Pai Ilola, CEO Planetfity;
  • Stefan Lideberg, Venture Partner w Condor.

Dodatkową nagrodą polskiego finału jest miesięczne członkostwo w Business Link z nieograniczonym dostępem do powierzchni coworkingowej.

Reklamy