Reklamy
Aktualności

Startup School rozpoczyna współpracę z Microsoft

Do grona partnerów Startup School dołączył Microsoft. Z relacji Agnieszki Lewandowskiej, prezes fundacji Startup School, wynika, że nawiązanie współpracy z gigantem nie było trudne: – Skontaktowaliśmy się z Krzysztofem Folkiem po Auli, na której opowiadał o programie BizSpark – mówi w rozmowie z Proseedem. Negocjacje, ze względu na zbieżność celu działalności obu organizacji, czyli „wsparcie początkujących przedsiębiorców”, przebiegły bardzo sprawnie.

Dzięki współpracy startupy działające pod skrzydłami Startup School dołączyły do programu BizSpark i do dyspozycji mają: serwery w chmurze, licencje na ponad 700 programów, (przy czym uczestnicy Startup School nie muszą przechodzić procesu weryfikacji), ewentualnie sprzęt do testów, np.: gdyby któryś ze startupów chciał robić aplikację na Windows Phone, może liczyć na telefony do testów oraz wsparcie w zakresie UI i UX. – Do tego dochodzi czynnik ludzki, czyli stałe wsparcie Krzysztofa Folka oraz doradztwo techniczne i merytoryczne w razie jakichkolwiek problemów – twierdzi Lewandowska i dodaje: – Chcielibyśmy wykorzystać też możliwości networkingowe, jakie wiążą się z przystąpieniem naszych startupów do sieci partnerskiej, ale wszystko w swoim czasie…

Dla Microsofta dołączenie do grona partnerów to dostęp do globalnej sieci startupowej i funduszy VC.

W najbliższym czasie Startup School i Microsoft planują również wspólne wydarzenie oraz warsztaty dla absolwentów i uczestników Startup School.

Reklamy