Reklamy
Aktualności Konkursy Wydarzenia

StartUp Sito: Manifo.com i LingApp zwycięzcami konkursu

Łącznie z LingApp i Manifo.com, w przed Jury i uczestnikami konferencji InternetBeta zaprezentowało się 9 startupów. Każdy z nich miał 5 minut na prezentację i kolejne 5 minut na odpowiedzi na pytania zadawane przez Jury. Startupy oceniali Anna Zarudzka (Chilid), Jaromir Działo (Topicmarks), Bartłomiej Gola (SpeedUp Group), Rafał Han (BrightBerries). To oni zadecydowali o przyznaniu Manifo.com Nagrody Jury. O przyznaniu Nagrody Publiczności zadecydowało z kolei głosowanie publiczności, w którym wzięło udział ponad 120 uczestników konferencji.

Jako Nagrodę Jury Manifo.com otrzymało pakiet usług z zakresu e-marketingu i webdesignu o wartości 5 tys. zł  świadczonych przez Chilid oraz pakiet usług programistycznych o wartości 10 tys. zł świadczonych przez XSolve sp. z o.o.

LingApp, laureat Nagrody Publiczności, otrzymał fundowane przez LMS Invest szkolenie z zakresu user experience i information design realizowane przez Cogision.com (tematyka do wyboru: Projektowanie perswazyjne, Strategia dla treści, zdalne testy użyteczności) oraz całostronnicową reklamę w Mediafun Magazynie. Ponadto oba startupy otrzymały 50% zniżki na Warsztaty SPIN_basics w Szkole Przedsiębiorczości Innovation Nest oraz tyle pozytywnego buzzu ile będą w stanie zapewnić organizatorzy konkursu.

O zwycięskich projektach:

Manifo.com umożliwia stworzenie serwisu internetowego bez znajomości języków programowania – aplikacja jest łatwa w obsłudze i daje rzadko spotykaną swobodę w budowaniu serwisu. Odbywa się to za pomocą edytora graficznego i technologii drag & drop – wystarczy przeciągać gotowe elementy (teksty, zdjęcia, filmy, widżety, menu, kolumny itp.) w dowolne miejsce na stronie. Każdy element strony można zmieniać pod względem zawartości jak i wyglądu.  Manifo dostarcza również wszystko, co niezbędne do uruchomienia strony internetowej – od serwerów, domeny, setek gotowych szablonów graficznych, aż po optymalizację SEO czy integrację z social media. Możliwości manifo obrazuje przygotowana kopia strony internetbeta.pl, która została zbudowana za pomocą manifo.com bez udziału programistów internetbeta.manifo.com (zajęło to nie-programiście około 2 godzin).

Model biznesowy: freemium uzupełniony o przychody z reklamy. Zespół planuje oferować tylko jedno konto premium z pełnym dostęp do wszystkich usług oraz kilka drobnych, bardzo tanich funkcjonalności. Takie rozwiązanie pozwoli użytkownikowi dostosować konto premium do własnych potrzeb i nie przepłacać za coś czego nie potrzebuje.

LingApp to aplikacja do nauki języków obcych. Użytkownik czyta strony internetowe w języku obcym i tłumaczy te słowa, których nie zna – wystarczy, że w nie kliknie. Słowa można dodawać do osobistego słownika, a następnie uczyć się ich w testach pamięciowych. Wyniki testów można publikować na FB i w innych mediach społecznościowych. Obecnie zespół rozwija aplikację w wersji na urządzenia mobilne – jest już apka na Androida, trwają prace nad wersją na iOS. Wkrótce pojawią się kolejne wersje językowe aplikacji.

Model biznesowy: Freemium: czytanie i natychmiastowe  tłumaczenie  słów są darmowe.  Monetyzacja produktu nastąpi po częściowym ograniczeniu dostępu do funkcjonalności aplikacji. Premium  będą rozwinięte wersje mobilne aplikacji, rozbudowane narzędzia do wspomagania nauki, niektóre testy i gry.

Ponadto w konkursie zaprezentowały się:

BenefitClubDymkiGurupaKlauzule niedozowolneLANPicAdsPressPad.

Reklamy