Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Startup Weekend Wrocław: ruszyła sprzedaż drugiej tury biletów

Startup Weekend to 54-godzinna impreza, w czasie której młodzi ludzie wymieniają się doświadczeniami i wiedzą w zakresie: biznesu, zarządzania, projektowania stron internetowych, tworzenie oprogramowania, by wspólnie stworzyć aplikację mobilną lub stronę internetową, a to wszystko dzieje się w ciągu jednego, majowego weekendu.

Proces twórczy rozpocznie się w piątek prezentacjami pomysłów w języku angielskim. Będą one poddane pierwszemu głosowaniu jurorów – głosy zadecydują, które pomysły zakwalifikują się do niedzielnych, końcowych prezentacji. Następnym krokiem jest przekonanie uczestników spotkania do połączenia swoich sił w celu wykonania konkretnego projektu.

Sobota jest dniem dedykowanym pracy w czasie którego zespoły rozwijają swoje projekty: rysując makiety, programując, czy też opracowując strategię PR-ową. Projekty muszą być gotowe do niedzieli rano, kiedy przychodzi czas na skoncentrowanie się na końcowych prezentacjach w czasie których zespoły będą pokazywać co udało się stworzyć w 54 godziny oraz będą odpowiadać na niełatwe pytania zadawane przez międzynarodowe jury.

Od pierwszego startup weekendu, odbyło się globalnie już ponad 400 kongresów, ponad 5.000 projektów zostało opracowanych dzięki uczestnictwu 45 tysiącom ochotników.

Więcej na wroclaw.startupweekend.org oraz na Facebooku.

Sprzedaż biletów na stronie swwro.eventbrite.com, kosztują 50 euro, dla widowni – 10 euro.

Reklamy