Reklamy
Aktualności

Startupy: mobeelizer rusza na podbój Nowego Jorku

mobeelizer to jedyny polski startup, który zaprezentuje na Mini Seedcampie (9-11 lipca, Nowy Jork). Projekt to usługa SaaS, udostępniająca infrastrukturę do synchronizacji danych dla aplikacji mobilnych. Jest kierowana do deweloperów i firm IT. Pomysł został doceniony przez organizatorów Seedcamp i mobeelizer znalazł się w wyjątkowej grupie 20 startupów z całego świata, które będą miały szansę zaprezentować się przed jury.

O wygranej zadecyduje 3-minutowa prezentacja. Będzie ona oznaczać nie tylko wsparcie finansowe, ale również pomoc specjalistów Seedcampu przez okrągły rok. Seedcamp dokonuje mikroinwestycji w wybrane projekty. Z reguły wynosi ona 50.000 euro w zamian za 8-10% udziałów. Developerzy korzystający z mobeelizer nie muszą się już martwić o całą infrastrukturę serwerową do przechowywania danych, jej konfigurację, a przede wszystkim o wszystkie skomplikowane aspekty związane z synchronizacją danych.

Tworzone aplikacje mobilne mogą pracować w trybie offline i automatycznie dokonywać synchronizacji pomiędzy innymi aplikacjami mobilnymi, inną aplikacją serwerową lub dowolną aplikacją klasy enterprise. Zaletami mobeelizera są m.in. wieloplatformowość, skalowalność, otwarte API. Mobeelizer jako spółka z o.o. został założony rok temu, w lipcu 2011, przez Marcina Perłaka i grupę inwestorów. Należą do nich Fundacja Instytut Karpacki (właściciel Funduszu Inwestycyjnego Instytut Karpacki) i firma Quantum Software SA – giełdowa spółka będąca liderem w zakresie oprogramowania klasy WMS, TMS i MES.

Reklamy