Reklamy
Aktualności Startupy

Storino.pl: aplikacja na iPhone już dostępna w AppStore

Dziś w AppStore pojawiła się wersja aplikacji Storino dla urządzeń Apple.

Storino służy do przesyłania, synchronizacji i archiwizacji danych w oparciu o technologię Cloud Computing. Od momentu jej uruchomienia w czerwcu tego roku dostępne były wersje dla systemów Windows i Android.

Twórcą Storino jest powstała w 2009 roku spółka Sky Storage. Według Tomasza Popów, jednego z pomysłodawców projektu, Storino pozyskuje ponad 1000 użytkowników miesięcznie i jest w trakcie planowania II rundy finansowania.

Spółka Sky Storage została powołana przez dwóch pomysłodawców Sławomira Kluczewskiego i Tomasza Popów wspólnie z Funduszem VC Trinity Adventure sp. z o.o. w grudniu 2009  (kapitałem 100 000 zł).  W połowie 2010 roku pomysłodawcy odkupili od Trinity całość udziałów, aby końcem III kwartału 2010 sprzedać 50% udziałów spółce SYGMA sp. z o. o. W II kwartale 2011 kapitał został podniesiony do 210 000 zł (gotówka), a kluczowi pracownicy firmy stali się udziałowcami. W czerwcu wystartowała usługa Storino. Końcem tego roku spółka chce pozyskać poprzez zewnętrznego inwestora II rundę finansowania na poziomie 500 000 zł i w pierwszej połowie 2012 roku wejść na rynek New Connect. Finansowanie z New Connect ma zapewnić agresywne wyjście w świat. Spółka chce, aby Storino już niedługo rywalizowało z Dropboxem czy Sugersync.

Reklamy