Reklamy
Aktualności Biznes

Stylowe dodatki – po tym poznasz osobę z klasą

Dlaczego o jednych osobach mówimy, że noszą się z klasą, mają styl, a o innych, że to totalne bezguścia? Sekret tkwi nie tylko w strojach, jakie na siebie zakładamy, ale przede wszystkim w dodatkach. Poznaj osiem szczegółów, o które warto zadbać, by dobrze wyglądać.

Zegarek na przegubie ręki oznacza przywiązanie do tradycji. Jest wyrazem dbałości o swój wygląd, pod warunkiem, że jest dobrze dobrany. Elegancki firmowy zegarek ze złotą lub srebrną bransoletą, dodaje klasy osobie, która go nosi, podczas gdy tania bazarowa podróbka jest raczej symbolem powierzchowności i tandeciarstwa. Klasyczne zegarki w tradycyjnych, uniwersalnych kolorach pasują do każdego stroju, kolorowe powinny współgrać wizualnie z garderobą.

Pasek do spodni w większości przypadków jest ozdobą, rzadko koniecznością. Podobnie jak z zegarkiem, lepiej postawić na jeden dobry, skórzany pasek, niż kilka tanich. Osoby chociaż trochę zorientowane w sprawie na pierwszy rzut oka rozpoznają podróbkę. Dobrej jakości pasek będzie służył swojemu właścicielowi wiele lat, więc w dłuższej perspektywie to opłacalna inwestycja.

Okulary nadają twarzy charakteru, nierzadko także urody i powagi. Właśnie dlatego wiele osób nosi okulary z zerowymi szkłami. Wybierając oprawki, warto kierować się nie tylko ceną, ale raczej wyglądem. Dobre oprawki są uniwersalne, pasują do każdej stylizacji, są trwałe. Doświadczeni pracownicy salonów optycznych zwracają uwagę także na to, że oprawki muszą nam się podobać. Tylko wtedy będziemy naprawdę zadowoleni z wyboru. Duży wachlarz oprawek do okularów można znaleźć na edel-optics.pl

Telefon komórkowy to już nie gadżet, to artykuł pierwszej potrzeby. Mimo to jego wygląd sporo mówi o właścicielu. Najnowsze modele od topowych producentów mają fanatycy elektroniki, miłośnicy nowinek technicznych oraz osoby, które lubią zwracać na siebie uwagę. Osoby z klasą traktują telefon jako przedmiot użytkowy i nie zwracają specjalnie uwagi na model.

Torebka damska lub męska aktówka to kolejny przedmiot, który może poprawić, lub kompletnie zepsuć wizerunek osoby, która ją nosi. Topowe modele od wiodących dyktatorów mody zazwyczaj kosztują krocie, ale jeśli możemy, warto w dobrej jakości funkcjonalną torebkę zainwestować. Za to na pewno nie warto kupować tanich podróbek. Podobnie jak w przypadku pasków i zegarków, takie torebki nie dodają klasy, wręcz przeciwnie.

Buty to zwierciadło ludzkiej duszy i… kieszeni. Można nie rozpoznać taniej torebki, zegarka, ale buty każdy rozpozna na pierwszy rzut oka. Dlatego nie ma sensu kupować markowych ubrań, a do nich butów no name. Wręcz odwrotnie. Lepiej zainwestować w stylowe buty. Są tacy, którzy właśnie po butach określają charakter człowieka i stopień, w jakim można im ufać.

Pierścionek lub sygnet na dłoni to coś więcej niż biżuteria. Większość kobiet nosi obrączki i pierścionki zaręczynowe. Do tego zakładają, jeśli mają dobry gust, pierścionki, które im pasują do stylizacji. W złym tonie jest noszenie pierścionków na kciukach i małych palcach. W niektórych kręgach krzywo patrzą na pierścionki na palcach wskazujących. Z kolei męski sygnet nie powinien być wykonany z tombaku, będzie to świadczyło o braku klasy i gustu u mężczyzny, który go nosi.

Fryzura prawdę ci powie. Nie ma się co oszukiwać, najbardziej markowe ubrania i dodatki będą niczym przy zaniedbanych i źle obciętych włosach. Jeśli zależy ci dobrym odbiorze u innych, koniecznie znajdź dobrego fryzjera, który dobierze fryzurę do twojej urody, kształtu twarzy i charakteru pracy, jaką wykonujesz. Dobry fryzjer będzie lepiej od ciebie wiedział, jak powinien strzyc, podczas gdy kiepski zrobi wszystko dokładnie tak, jak mu każesz.

Reklamy