Aktualności

Szybki internet stacjonarny. Jaką prędkość wybrać?

Szybkość transferu danych ma duży wpływ na to, jak komfortowo będziesz korzystać z internetu. Przed wyborem konkretnej oferty warto więc dobrze przemyśleć swoje oczekiwania.

Jaki transfer powinno oferować łącze, by można je było nazwać szybkim? Zdania są mocno podzielone, a najwięcej zależy od tego, w jakim celu najczęściej korzystamy z internetu. Ci z nas, którzy ograniczają się do przeglądania stron i portali społecznościowych, powiedzą, że wystarczy transfer na poziomie kilku megabitów. Wymagania będą nieco większe, jeśli dojdzie do tego oglądanie filmów czy seriali online lub rozmowy za pośrednictwem komunikatorów. Jeszcze większe – w przypadku graczy, którzy nie wyobrażają sobie sobie dnia bez rozgrywki w trybie multiplayer. Jak szybki internet najlepiej więc wybrać?

Filmy HD i Skype

Do komfortowego oglądania materiałów wideo w jakości fullHD oraz wideorozmów teoretycznie wystarczy transfer na poziomie 4 Mbps. Teoria jednak niekoniecznie pokrywa się z praktyką. Płynne oglądanie filmów na takim łączu będzie wymagało od nas znacznego obniżenia jakości nagrania, a przez to, że z routerem będą łączyć się także się inne urządzenia, musisz liczyć się z tym, że nawet takie materiały będą się rwać. Jak temu zapobiec? Wybierając łączę o przepustowości co najmniej 15 Mb/s, a najlepiej – 25.

Jakość 4K

Materiały wideo w jakości 4K mają czterokrotnie większą rozdzielczość niż fullHD. Obecnie nie są wprawdzie zbyt popularne, ale miłośnicy filmów w najwyższej jakości i tak znajdą coś dla siebie. Ci zaś, którzy twierdzą, że taki standard nie jest im potrzebny, w najbliższych latach i tak zmienią zdanie, bo większość materiałów dostępnych w sieci będzie właśnie w tym standardzie. Warto więc zawczasu zaprzyjaźnić się z 4K i dostosować do niego prędkość swojego łącza internetowego. Jaka będzie najlepsza? Co najmniej 100 Mbps.

Multimedia w światłowodzie

O zmianie łącza internetowego na szybsze warto pomyśleć tym bardziej, że zapewniający taki transfer szybki internet światłowodowy wcale nie musi być drogi. Udowadnia to Orange, które udostępnia swoim klientom internet o szybkości transferu danych na poziomie co najmniej 100 Mbps w cenie zaledwie 69 złotych za miesiąc przez pierwszy rok przy darmowej instalacji i telewizji z aż 25 kanałami HD. Szczegóły ofert znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/ftth.phtml.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com