Reklamy
Aktualności Inwestycje

TaskRabbit: kolejne miliony na koncie

Founders Fund Petera Thiela dorzucił 13 mln $ na rozwój serwisu TaskRabbit – runda C zamknęła się imponującą sumą 38 mln $. Do tego dorzucili się również dotychczasowi inwestorzy – Shasta Ventures, Lightspeed Venture Partners, Baseline Ventures, Shervin Pishevar i 500 Startups. Dodatkowo partner FF Bruce Gibney oraz były wiceszef eBay’a (obecnie w Trunk Club) Rob Chesney, dołączą do rady TaskRabbita.

Co robi serwis, który inwestorzy wspierają sumą – licząc na nasze – 130 milionów złotych? Pozwala znaleźć w okolicy ludzi „do pomocy”. Określ czego potrzebujesz – opieki nad dzieckiem przez kilka godzin, dowiezienia zakupów, złożenia szafki z Ikei, strzyżenia trawnika – i maksymalną sumę jaką chcesz na to wydać. W ten sposób znajdziesz ludzi, którzy podejmą się tych zadań, na zasadzie sąsiedzkiej pomocy za nieduże pieniądze. Sam też możesz w ten sposób zrobić coś pożytecznego i zarobić parę groszy.

Serwis działa na razie w kilku miejscach USA (Boston, Austin, Chicago, Los Angeles, Orange County, New York City, Portland, San Antonio, Seattle,San Francisco), pozyskane środki przeznaczy na ekspansję i promocję. W firmie pracują 53 osoby. Miejscem na którym specjalnie zależy TaskRabbitowi jest Londyn. Zobaczcie co o serwisie i jego idei mówi Leah Busque, jego założycielka:

Reklamy