Reklamy
Aktualności Wydarzenia

TechCamp #3: relacja

Część merytoryczną rozpoczął ekspert Microsoft – Bartłomiej Zass,  ISV Developer Evangelist marki. Wszystko o mobilnym systemie Microsoftu znajdziecie w artykule w Proseed #19, który powstał we współpracy z Bartkiem.

Następnie na scenę wkroczył ekspert Compendium CE – Michał Dziadkowiec, na co dzień główny programista na platformę iOS oraz Web Media Specialist. Specjalista zaserwował obecnym na sali technologiczny przewodnik po tworzeniu aplikacji na urządzenia mobilne, naświetlił kwestie związane z HTML5, PhoneGap czy Appcelerator Titanium.

A że technologia musi przynosić realny zysk, głos przejęła po nim Anna Godek-Biniasz, PR&Marketing Manager w iPlacement. Pokazała jakie drogi zarabiania są dostępne. Aplikacje można tworzyć na zamówienie zewnętrznych firm, pisać systemy i próbować sprzedawać na własną rękę lub oddać monetyzację produktów partnerom. Ci, którzy myślą o wkroczeniu na jedną z tych ścieżek, dzięki kolejnej prezentacji dostali świetne case studies do przeanalizowania.

Przegląd najciekawszych polskich aplikacji na telefon przygotowali na TechCamp studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie – Michał Cudny oraz Grzegorz Unijewski. Na koniec tej odsłony barcampu prelegenci zasiedli do debaty o przyszłości Windows Phone. Czy podoła konkurencji i zdoła przekonać do nowego interfejsu? Jaki target obiorą specjaliści marketingowi marki? To tylko niektóre kwestie poruszane w czasie panelu dyskusyjnego.

Gra o Lumie trwa!
Wszyscy, którzy zarejestrowali się na TechCamp #3 i wzięli udział w wydarzeniu są teraz w kolejce oczekujących do dwóch smartfonów Nokii Lumia 800. Aby zawalczyć o nagrodę trzeba stworzyć aplikację mobilną i do 30 maja opublikować ją na Marketplace. Pierwszy krok to jednak wysłanie swojego zgłoszenia pod adres info@techcamp.pl w terminie do 24 marca i oczekiwanie do końca miesiąca na szczegółowe informacje o konkursie od zespołu Microsoft. Wygrają najbardziej oryginalne i wyróżniające się jakością projekty. Więcej informacji znajdziecie na www.techcamp.pl.

Reklamy