Reklamy
Aktualności Społeczności

Telefon na abonament czy na kartę?

Jaki telefon będzie dla nas lepszy – na abonament czy na kartę? To bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych pytań naszych czasów. Dziś telefon ma każdy, więc stajemy przed tą kwestią. Jedna, jak i druga możliwość ma swoje wady i zalety. Poznajmy je, by mądrze wybrać!

Niby wszystko wydaje się proste. Ci, którzy nie lubią wiązania się umowami, nie wybiorą telefonu na abonament. Dla osób, które chcą mieć jasność, czyli płatność za fakturę raz w miesiącu i brak innych obowiązków, niekorzystnym rozwiązaniem będzie telefon na kartę. Niby to proste, ale rzadko zdarzają się osoby zdecydowane od razu na jedno z rozwiązań, częściej poszukujemy, zwracamy uwagę na szczegóły, a przekonać nas może jeden, czasem niby nieznaczący, argument.

Dla kogo abonament?

Abonament powinny wybrać osoby, które bez przerwy korzystają z telefonu i nie mogą sobie pozwolić na nagłą utratę możliwości wykonywania połączeń. A tak mogłoby się zdarzyć z opcją na kartę, w sytuacji, gdybyśmy zapomnieli doładować konta. Z abonamentem nie przejmujemy się, że stracimy możliwość wykonywania połączeń.

Tym bardziej, że obecnie praktycznie każdy operator ma w swojej ofercie nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci. To – jak nietrudno zgadnąć – świetna opcja dla przedsiębiorców, którzy często korzystają z telefonu, więc nie zawracają sobie głowy perspektywą braku środków na koncie lub wyższych opłat. W tej sytuacji niezależnie od tego, ile wydzwonimy minut, opłata abonamentowa pozostaje na tym samym poziomie.

A dla kogo karta?

To możliwość, z której najczęściej korzystają młodzi ludzie. Bez wątpienia także z tego powodu, że jest to opcja łatwo dostępna, gdyż starter może zakupić każdy (pamiętajmy, że od niedawna jest konieczność rejestracji każdej karty SIM). Wybór takiej oferty wiążę się jednak z pewną odpowiedzialnością, bo to od nas zależy, za ile doładujemy konto. W zależności jednak od operatora konto powinniśmy doładowywać regularnie, jeśli o tym zapomnimy, może ono zostać zablokowane. W ostatnich latach telefony na kartę stały się jeszcze bardziej popularne, a to dlatego, że bardzo łatwo uzupełniać konto. Kiedyś kupowaliśmy kartę ze zdrapką, dzisiaj możemy to zrobić przez internet czy bankomat.

Jaką więc opcję wybrać? Nie ma łatwej i jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy ma inne potrzeby i styl życia. Na pewno warto regularnie zaznajamiać się z ofertą operatorów i starać się znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Obecnie dużą elastyczność w ofercie proponuje njumobile.pl, Brak opłat za telefon kiedy z niego nie korzystamy, czy konto ważne na zawsze to dobra opcja dla tych, którzy telefonu używają sporadycznie. Tym, którzy aktywnie korzystają z telefonów, spodoba się opcja jeden na wszystko z nielimitowanymi rozmowami i SMS’ami oraz dużym pakietem Internetowym.

Reklamy