Aktualności

Tradedoubler przejmuje Adnologies

Tradedoubler, wiodąca firma w dziedzinie performance marketingu, ogłosiła przejęcie Adnologies – niezależnej niemieckiej firmy technologicznej. Dzięki nabyciu firmy specjalizującej się w reklamie opartej na analizie danych Tradedoubler uzyska dostęp do technologii, które uzupełnią i poszerzą ofertę firmy, zgodnie z nową strategią rozwoju ogłoszoną w listopadzie ubiegłego roku.

Adnologies oferuje produkty i usługi reklamowe oparte na analizie danych w całym cyfrowym łańcuchu wartości: adserver, platformę DSP (demand-side platform – platformę, która zakupuje powierzchnię reklamową w czasie rzeczywistym), platformę DMP (data management platform) do zarządzania danymi oraz do wymiany danych (DX – data exchange), platformę SSP (supply side platform) umożliwiającą sprzedaż reklamy typu display w czasie rzeczywistym, oraz narzędzia umożliwiające dynamiczne wyświetlanie i tworzenie wideo.

„Cieszę się, że mogę poinformować o nabyciu Adnologies. Portfolio ich produktów doskonale uzupełnia nasze własne. Jest to kolejny ważny krok w realizacji niedawno ogłoszonej strategii rozwoju, której celem jest osiągnięcie pozycji lidera w dostarczaniu najwyższej jakości rezultatów dla reklamodawców opartych o skuteczniejszą analizę danych, lepszą technologię i wieloletnie doświadczenie.” –komentuje zakup Adnologies Matthias Stadelmeyer, prezes firmy Tradedoubler.

Natomiast Andreas Schwibbe, Dyrektor Zarządzający Adnologies, powiedział: „Jestem podekscytowany tym, że łączymy siły z Tradedoublerem. Nasze technologie, oparte na analizie danych, powstały w celu umożliwienia użytkownikom podejmowania trafnych decyzji reklamowych, zarówno strategicznych jak i taktycznych. Jestem przekonany, że nasza oferta będzie świetnie pasować do istniejących technologii, wiedzy i doświadczenia Tradedoubler. “

Przejęcie Adnologies następuje po intensywnym kwartale dla firmy Tradedoubler, w którym firma wprowadziła na rynek ADAPT – nowe narzędzie z zakresu business intelligence. Umożliwia ono menedżerom zarządzającym kampaniami reklamowymi szybki dostęp do danych o skuteczności kampanii, niezbędnych do podejmowania lepszych decyzji biznesowych.

Parklane Capital, międzynarodowa firma doradcza z Hamburga, specjalizująca się w łączeniu i przejęciach spółek, wspierała Tradedoubler w procesie nabycia Adnologies.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com