Reklamy
Aktualności Nieruchomości

Ubezpieczenie Nieruchomości w UK

Choć wielu Polaków udało się na Wyspy w poszukiwaniu lepszych warunków do życia, istnieje kilka obszarów, w których nie ma zbyt wielu różnic w porównaniu do rzeczywistości polskiej. Jak w wielu innych krajach, ubezpieczenie jest niesamowicie ważne, w wielu przypadkach nawet wymagane przez prawo. Czy mowa o domach czy o budynkach komercyjnych, ubezpieczenie nieruchomości jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ubezpieczeń. Od niego zależy, czy w przypadku kradzieży, pożaru, lub innego zdarzenia losowego zostaniemy mocno obciążeni finansowo. W końcu remont, naprawy, oraz zastąpienie skradzionego mienia może być niejednokrotnie bardzo kosztowne Warto więc się przygotować na wszelką ewentualność inwestując w ubezpieczenie nieruchomości.

Rodzaje ubezpieczenia nieruchomości w UK

Ubezpieczenia nieruchomości w Wielkiej Brytanii można podzielić na dwa podstawowe typy. Każdy z nich posiada określone funkcje, które dodatkowo w razie potrzeby można rozszerzyć. Są to:

  • Building insurance – jest to typ ubezpieczenia dla właścicieli budynku. Ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek powodzi, pożaru, kradzieży, osunięcia gruntów, itp. na elementach stałych elewacji budynku, tj. ścian, dachu, okien, itp.. Dodatkowo bardzo często dobiera się do tego “persona liability”, które zabezpiecza mienie lub zdrowie osób trzecich znajdujących się w pobliżu budynku w przypadku, kiedy do szkody doszło w wyniku naszego zaniedbania. “Accidental damage” to kolejny poziom ubezpieczenia, który odpowiada za przypadkowe zniszczenia instalacji.
  • Contents insurance – jest to typ ubezpieczenia dla najemców i właścicieli budynku. Służy on do ubezpieczenia mienia ruchomego domu. To właśnie to ubezpieczenie nas interesuje, jeśli chcemy zabezpieczyć się na wypadek kradzieży lub przpadkowego zniszczenia naszego mienia. Dodatkowo można dodać opcję „All Risk Cover”, która pozwoli na ubezpieczenie przedmiotów poza domem, takich jak telefony, laptopy, czy aparaty fotograficzne.

Co obejmuje polisa ubezpieczenia na dom w UK?

Oczywistym jest, że całkowity zakres ubezpieczenia będzie zależał od konkretnej polisy. Niemniej jednak, w większości przypadków możemy spodziewać się pewnej podstawowej puli zdarzeń, przed którą będziemy zabezpieczeni. W skład tej listy wchodzą wszelkiego rodzaju niekorzystne zjawiska pogodowe, geologiczne, kradzież, itp. W zdecydowanej większości więc polisy ubezpieczeniowe będą obejmować straty wywołane przez następujące czynniki:

  • grad, śnieg, powodzie wywołane opadami deszczu,
  • burze, wichury,
  • powodzie,
  • osunięcia gruntu,
  • kradzieże, zamieszki, akty wandalizmu.

Jak wybrać polisę?

Choć może się wydawać, że trudno o tanie ubezpieczenia w UK, to jednak przy odpowiednim podejściu można znaleźć bardzo dobrą ofertę dla siebie. Kluczową kwestią jest tutaj jednak dobre rozpoznanie własnych potrzeb, jak również rozeznanie na rynku. Dlatego też w celu wybrania najlepszej polisy ubezpieczenia nieruchomości najlepiej jest skorzystać z pomocy brokera.

Reklamy