Reklamy
Aktualności Inwestycje

Ruszył nowy system mikropłatności YetiPay

Yetipay umożliwia dokonywanie szybkich płatności bez podawania danych osobowych lub szczegółów karty kredytowej. Skierowany jest do serwisów oferujących za opłatą muzykę, artykuły, gry oraz dobra wirtualne. Od znanych dotychczas systemów różni go cennik – serwisy korzystające z Yetipay mogą liczyć na zysk od 2 groszy za transakcję, a integracja z systemem jest darmowa.

Jak mówi Piotr Żychliński, szef YetiPay, ma to umożliwić czerpanie zysków tego typu serwisom. Celem Yetipay ma być budowa rynku mikropłatności w Polsce poprzez zaoferowanie rentowności zbliżonej do e-przelewów czy transakcji kartą kredytową. Pozwoli to sprzedawcom zaoferować wiele produktów, których sprzedaż online jest teraz nieopłacalna.

Wśród podstawowych funkcjonalności systemu znalazły się płatność za towary i usługi, przekazywanie środków finansowych pomiędzy użytkownikami, darowizny  oraz ochrona rodzicielska przed niekontrolowanym wypływem pieniędzy. Aby korzystać z YetiPay należy zasilić konto przelewem elektronicznym, tradycyjnym lub za pomocą karty kredytowej. Płatności za pomocą samego konta można dokonać za pomocą dwóch kliknięć, bez potrzeby logowania w oddzielnej zakładce. Twórcy zapewniają, że system uniemożliwia przekazywanie na zewnątrz danych i informacji finansowych.

Reklamy