Aktualności

Vivid Games podwaja przychody

Ponad 100 proc. wzrost przychodów zanotował w trzecim kwartale bieżącego roku Vivid Games, notowany na NewConnect bydgoski producent gier na smartphony i konsole przenośne.

Po trzech kwartałach bieżącego roku, sprzedaż spółki sięgnęła narastająco blisko 5,0 mln zł. Dla porównania w całym 2012 r. bydgoski developer wypracował 5,08 mln zł. Zysk operacyjny Vivid Games zwiększył się do 0,4 mln zł (0,65 mln zł w całym 2012 r), a wskaźnik EBITDA wzrósł do niespełna 0,6 mln zł.

Biorąc pod uwagę, że historycznie czwarty kwartał stanowi ok. 60 proc. naszych w naszej sprzedaży, już teraz mogę powiedzieć, że będzie to rekordowy rok dla spółki- zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Rosnące przychody to efekt dobrej sprzedaży gry Real Boxing na platformach mobilnych iOS i Android. Wyniki trzeciego kwartału nie uwzględniają jeszcze skokowego wzrostu pobrań Real Boxing w październiku wynikającego ze specjalnych promocji gry w kanałach sprzedaży Apple AppStore, Google Play, Samsung Apps oraz premiery gry na konsolę PlayStation Vita i rozpoczęcia jej sprzedaży w sklepie Amazon.com.

Komentarze

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com