Reklamy
Aktualności Startupy

Walutomat.pl przyspiesza transakcje i wprowadza rabaty

Do serwisu Walutomat.pl wprowadzono szereg zmian, które usprawniły realizację zleceń. Począwszy od 16 czerwca transakcje za pośrednictwem serwisu odbywać się będą wyłącznie według kursu ustalonego przez ich uczestników, co pozwoli skrócić transakcje jedynie do czasu niezbędnego do znalezienia pasujących do siebie ofert. Dotychczas wymiany można było przeprowadzać również na podstawie średniego kursu waluty.

Od 16 czerwca obowiązuje też system rabatów zapewniający niższe prowizje. Standardowa prowizja wynosi 0,2 proc. kwoty, którą użytkownik otrzyma po zakończeniu wymiany. W przypadku miesięcznych transakcji o wysokości przekraczającej 200 000 zł prowizje wynoszą odpowiednio:

  • 0,15 proc. kwoty dla obrotu od 200 000 do 1 mln zł
  • 0,1 proc. kwoty dla obrotu od 1 mln do 5 mln zł

Ponadto uruchomiono dla serwisu rachunki bankowe w BRE Banku. Dzięki temu nie pobierana jest prowizja za przychodzące przelewy walutowe, a klienci banków grupy BRE (BRE Bank, mBank i MultiBank) będą mogli szybko i bez opłat wykonywać wpłaty i wypłaty do i z serwisu.

Twórcą i operatorem Walutomatu jest spółka Revelco Sp. z o.o., która uruchomiła serwis w połowie listopada 2009 roku. Obecnie usługa liczy 18 tys. zarejestrowanych użytkowników i pośredniczy w obrocie ok. 40 mln zł w ciągu miesiąca.

Reklamy