Reklamy
Aktualności

Warsaw Startup Space – nowy projekt mający wspierać stołeczne startupy

Giełda Papierów Wartościowych, Aula Polska oraz miasto stołeczne Warszawa to inicjatorzy projektu Warsaw Startup Space. To system mający za zadanie pomagać młodym przedsiębiorcom w zakładaniu i rozwijaniu firm z branży technologicznej.

Zróżnicowana charakterystyka inicjatorów pozwoliła zarysować pewien proces, który będą mogły przechodzić nowe warszawskie startupy. Aula Polska pomoże w weryfikacji pomysłu na biznes, co umożliwia wieloletnie doświadczenie jej założycieli. Miasto oferuje wsparcie w Centrum Przedsiębiorczości Smolna – chodzi tutaj zarówno o przestrzeń biurową do wynajęcia za przystępną cenę, jak również możliwość zaczerpnięcia informacji o formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem własnej firmy.

GPW pomoże natomiast w pozyskiwaniu kapitału – giełda ma w planach wprowadzenie platformy crowdfundingowej, dzięki której inwestorzy będą mogli w prosty sposób wspierać młode firmy niewielkimi kwotami. Wobec startupów stawiane będą minimalne warunki, dlatego niemal każdy będzie mógł w ten sposób pozyskiwać środki na rozwój biznesu.

Projekt znajduje się na razie w fazie pomysłu. 19 maja został podpisany list intencyjny w sprawie Warsaw Startup Space. Podpisy złożyli Adam Maciejewski (prezes GPW), Artur Kurasiński (założyciel Aula Polska) oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Reklamy