Aktualności Wydarzenia

Warsztaty UX #3: Jak ugryźć design studio

Kiedy: 20. września 2013

Gdzie: Wrocław

Warsztaty UX to cykl spotkań dedykowany osobom zainteresowanym projektowaniem użytecznych interfejsów.  Za organizację spotkania odpowiada wrocławskie studio UX & usability – WitFlow, a partnerem merytorycznym  najbliższego – trzeciego już – spotkania będzie firma IT – Cohesiva.

Dotychczas odbyły się dwa spotkania pod szyldem Warsztatów UX. Uczestnicy używali dwóch  metod – sortowania kart i projektowania na papierze, mierząc się z problemami projektowymi dwóch partnerów merytorycznych – firmy Axit i Gumtree.pl.

Podczas trzygodzinnego spotkania uczestnicy mogą się zmierzyć z problemami typowymi dla pracy projektanta interfejsów. Jednocześnie partner merytoryczny, którego problem jest analizowany, otrzymuje wiele różnych  propozycji rozwiązań swojego zagadnienia. Ideą Warsztatów UX jest rozwiązywanie realnych problemów projektowych przy użyciu jednej z  technik UX. Tym razem uczestnicy spotkania w podziale na grupy zastosują design studio, czyli  metodę polegającą na iteracyjnym szkicowaniu pomysłu. Każda iteracja podlega szczerej dyskusji i  krytyce, po której projekt  jest dopieszczany w coraz większej grupie.
– Design studio pozwala na szybką eksplorację wielu pomysłów i zachęca ludzi do dyskusji nad możliwymi rozwiązaniami. Jest to więc świetna metoda, jeśli chcemy włączyć cały zespół w projektowanie użytecznego produktu – mówi Iga Mościchowska z WitFlow, która przedstawi na spotkaniu tajniki tej techniki.

Uczestnicy spotkania zmierzą się z realnym problemem projektowym, zyskają doświadczenie i nawiążą kontakty z innymi pasjonatami użytecznych interfejsów. Finałem spotkania będzie omawianie powstałych projektów przy pizzy.

Warsztaty UX są darmowe, ale ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy są uruchamiane około tygodnia przed spotkaniem, a w związku z bardzo dużym zainteresowaniem warto pilnować komunikatów od organizatora, aby nie przegapić momentu startu rejestracji.

Zainteresowanych zmierzeniem się z tematem design studio zapraszamy do śledzenia strony  www.warsztatyux.pl i Facebooka: http://www.facebook.com/WarsztatyUX .

Firmy, które chcą zostać partnerami merytorycznymi kolejnych warsztatów lub sponsorami tych wydarzeń zapraszamy do kontaktu poprzez formularz:  http://warsztatyux.pl/kontakt/.

Fot.: Barbara Lubczańska – IdeaPlace Wrocław

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com