Reklamy
Aktualności Biznes

Warte uwagi #2

W dzisiejszym podsumowaniu dnia przeczytasz o inwestycji Summit Partners w Zando, przejęciu Lucasfilm przez Disney, nowej społeczności dla przedsiębiorców i inwestorów oraz o wynikach finansowych Grupy Nokaut.

Summit Partners inwestuje 20 mln euro w Zando

Zando to odpowiednik europejskiego Zalando, operujący w RPA i będący największym sklepem internetowym z sektora mody w tym kraju. Fundusz Summit Partners postanowił zainwestować w ten szybko rosnący biznes 20 mln euro.

http://venturevillage.eu/zando-summit-rocket

10 obiecujących branż dla firm z małym kapitałem

Przywracanie danych, energia odnawialna czy doradztwo IT to kilka przykładów branż, które na przestrzeni najbliższych lat będą się rozwijać w niezłym tempie, jednocześnie nie wymagając od firmy dużych nakładów finansowych na rozpoczęcie działalności.

http://www.inc.com/ss/10-fast-growth-industries-bootstrappers#0

Disney przejął Lucasfilm za ponad 4 mld dolarów

Walt Disney zapłacił 4,05 mld dolarów, aby odkupić od George’a Lucasa 100% akcji studia Lucasfilm. W 2015 pojawi się siódma część sagi Star Wars.

http://techcrunch.com/2012/10/30/disney-to-acquire-lucasfilm/

NOAHinsider – nowa społeczność dla przedsiębiorców i inwestorów z Europy

Dzięki platformie użytkownicy mogą poznawać firmy, rekrutować pracowników, szukać doradców i inwestorów, a także zarządzać wydarzeniami. NOAHinsider to wspólny projekt firmy doradczej NOAH Advisors oraz agencji interaktywnej Dizzain.

http://www.eu-startups.com/2012/10/noahinsider-the-european-answer-to-angellist/

Grupa Nokaut zwiększyła zysk netto o 121%

III kwartał 2012 roku był świetny dla Grupy Nokaut. Spółka wygenerowała 2,83 mln zł przychodu i 0,97 mln zł zysku netto.

http://proseedmag.pl/biznes/grupa-nokaut-notuje-121-wzrost-zysku-netto

Reklamy