Reklamy
Aktualności Biznes

Warte uwagi #3: Delivery Hero, me.ga, ZUS i paywall

Długi weekend dobiegł końca i po odpoczynku przyszedł czas na powrót do pracy. Polecamy zacząć go od przeglądu informacji z ostatnich 4 dni.

Kim Dotcom prezentuje me.ga

Założyciel Megaupload, Kim Dotcom, uruchomił stronę internetową z informacjami na temat me.ga. Nowa usługa pozwalająca przechowywać pliki  i dzielić się nimi wystartuje w styczniu. Dla użytkowników ma być rajem, a dla organizacji antypirackich – piekłem.

http://kim.com/mega

Delivery Hero połączyło się z foodik.ru

Niemiecka firma kontynuuje ekspansję na rynku zamawiania jedzenia przez internet. Dzięki fuzji z foodik.ru Delivery Hero wzbogaciło ofertę o 1000 restauracji i stało się numerem dwa na rynku rosyjskim.

http://venturevillage.eu/delivery-hero-announces-merger-with-russian-foodik

ZUS wprowadza samoobsługowe terminale

Od 17 grudnia w większości jednostek ZUS staną „zusomaty” – samoobsługowe terminale działające całą dobę. Ich celem jest skrócenie kolejek w urzędach. Projekt kosztował 12,5 mln zł.

http://blog.infakt.pl/zusomat-czyli-jak-utopic-pieniadze-podatnikow/

Polacy mają problemy z korzystaniem z sieci, ale chcą się edukować

Poziom kompetencji cyfrowych wśród Polaków jest wciąż na przeciętnym poziomie – tak wynika z raportu Świadomość Polaków w rzeczywistości cyfrowej – szanse i bariery. Zawarte w nim dane mogą się okazać przydatne przy planowaniu biznesu – polecamy zajrzeć i przeczytać.

mcig.pl

Paywall pozwala zarobić coraz więcej

Przychody amerykańskich wydawców z tytułu opłat za dostęp do treści w sieci rosną. New York Times w 3 kwartale 2012 roku zarobił na paywallu prawie dwa razy więcej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

http://mashable.com/2012/11/04/paywalls-infographic/

Reklamy