Aktualności

windeln.de sfinalizował rundę finansowania w wysokości 45 mln euro

windeln.de sfinalizował rundę finansowania w wysokości 45 mln euro z udziałem Goldman Sachs, Deutsche Bank, DN Capital, MCI Management i 360 Capital Partners

windeln.de, niemiecki internetowy sklep detaliczny i platforma działająca w modelu flash sales, t.j. wyprzedaży promocyjnej produktów dla niemowląt i dzieci („Spółka”), ogłosił że konsorcjum, któremu przewodziły Goldman Sachs i Deutsche Bank, zainwestowało w Spółkę 45 milionów euro. Inwestycja ma na celu wparcie planów Spółki dotyczących strategicznej ekspansji. Intencją jest przeznaczenie pozyskanych środków na finansowanie:

  • rozszerzenia portfela produktów Spółki
  • ekspansji geograficznej Spółki
  • potencjalnych przejęć

– 2014 był dla windeln.de znakomitym rokiem, w którym przychody brutto osiągnęły poziom 130 milionów euro – powiedział Alexander Brand, dyrektor zarządzający oraz współzałożyciel windeln.de. – Po roku, w którym niemal podwoiliśmy nasze przychody brutto, z jeszcze większym zadowoleniem pragniemy powitać Goldman Sachs jako nowego udziałowca, którego zaangażowanie traktujemy jako wotum zaufania światowej klasy inwestora dla naszej wizji i planów strategicznych. W miarę dalszego rozwoju windeln.de będzie korzystał ze specjalistycznej wiedzy Goldman Sachs w zakresie finansowania, znajomości kluczowych obszarów geograficznych i docelowych rynków, na których pragnie działać Spółka.

Martin Hintze, dyrektor zarządzający i jeden z szefów Departamentu ds. Inwestycji Kapitałowych w Europie w Goldman Sachs Merchant Banking Division stwierdził: – windeln.de jest wiodącym sklepem specjalizującym się w detalicznej sprzedaży produktów dla niemowląt, realizującym transakcje wyłącznie w kanale internetowym. Uważamy, że kontynuowany będzie trend odchodzenia konsumentów od zakupów dokonywanych w sklepach stacjonarnych na rzecz korzystania z oferty sklepów internetowych oraz podzielamy wizję kadry zarządzającej w zakresie rozwoju działalności w regionie niemieckojęzycznym oraz poza nim. Inwestycja jest dobrym przykładem naszej strategii inwestowania w spółki na etapie wzrostu / ekspansji, zarządzane przez najwyższej klasy przedsiębiorców. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać Spółkę w jej dalszym rozwoju. W ramach obecnej rundy finansowania David Reis, dyrektor wykonawczy i szef Inwestycji Technologicznych w Goldman Sachs Merchant Banking Division w Europie dołączy do Rady Nadzorczej windeln.de.

W rundzie finansowania uczestniczyli również obecni udziałowcy Spółki będący inwestorami finansowymi: Deutsche Bank, DN Capital, MCI Management oraz 360 Capital Partners. – windeln.de kontynuuje imponujące osiągnięcia operacyjne utrzymując wysoki poziom satysfakcji klientów – powiedział Francesco Rigamonti, dyrektor w Deutsche Bank.

 

Konstantin Urban, dyrektor zarządzający oraz współzałożyciel windeln.de, następująco podsumował obecną rundę finansowania: – Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że DN Capital, jeden z pierwszych inwestorów w historii Spółki, również uczestniczył w tej rundzie finansowania, potwierdzając swoje zaangażowanie w windeln.de i wsparcie dla naszej strategii wzrostu.

– Widzimy, że udział sprzedaży internetowej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku przeznaczonych dla niemowląt szybko wzrasta oraz że windeln.de jest pozytywnie postrzegany, zwłaszcza przez niemieckich konsumentów. –

 

 

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com