Reklamy
Aktualności

wowin.com: realne pieniądze w grach sieciowych

Spółka RedSky uruchomiła wowin.com – „skill gaming portal”, który daje użytkownikom możliwość rywalizacji w prostych grach zręcznościowych. Stawką mogą być punkty lub – to nowość – pieniądze. Użytkownik płaci za przystąpienie do gry, a jego wpisowe wchodzi do puli. Wygrana w grze będzie tym większa, im więcej ludzi weźmie w niej udział.

O uczciwość rywalizacji dba algorytm, który dobiera graczy pod kątem umiejętności. RedSky zapowiada, że w ciągu najbliższych tygodni zwiększy liczbę gier i doda nowe funkcjonalności, które przyciągną więcej użytkowników. W ciągu pierwszego tygodnia na wowin.com zarejestrowało się 10 tys. graczy a obrót wyniósł ok. 1500 USD. Daje to średnio 15 centów na osobę, ale pojedynczy gracze wygrywają nawet po kilkaset dolarów.

Wowin liczy na współpracę w deweloperami gier flashowych. Udostępnia API, dzięki któremu można umieścić swoją grę na platformie i partycypować w zyskach, które ta wygeneruje. Im bardziej popularna gra, tym większe prowizje.

Prezes Zarządu Red Sky, Arkadiusz Seńko powiedział: – Zdaję sobie sprawę, że wchodzimy na rynek zajęty przez gigantów branży gamingowej. Ale takie wyzwania tylko nas mobilizują. Minie około pół roku zanim będę mógł ocenić, czy Wowin.com odniósł sukces w globalnym Internecie. Liczę, że będziemy mieli hit na miarę Filestube.com.

Reklamy