Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Wydarzenia: relacja z wrocławskiej edycji Akademii E-Biznesu

„O sile całego łańcucha decyduje jego najsłabsze ogniwo” – powiedział Marcin Deręgowski, rozpoczynając pierwszą prelekcję trzeciej Konferencji z cyklu Akademia E-biznes, która odbyła się we Wrocławiu 2 października br. Wśród prelegentów pojawili się eksperci zajmujący się badaniami użytkowników i branżowej konkurencji.

Konferencję rozpoczął swoim wystąpieniem Marcin Deręgowski, właściciel serwisu projektoskop.pl, który omawiał silne i słabe strony pomysłu na biznes. Pokazywał jak oceniać czynniki zewnętrzne i wewnętrzne firmy przed rozpoczęciem projektu 8.1. PO IG.

Drugi prelegent – prezes Columb Technologies S.A. – Małgorzata Latuszek – starała się odpowiedzieć na pytania związane z odkrywaniem i odpowiadaniem na potrzeby klienta.

Kolejny wykład dotyczył badań i analiz rynkowych. Marcin Cichoń z firmy Ideacto przedstawił pojęcia badania i analiz rynku. Szczególną uwagę zwrócił na zasady kodeksu ESOMAR (European Society for Opinion and Marketing Research) oraz sposoby zbierania danych o rynku.

Natomiast sposoby badań użytkowników przybliżył słuchaczom Tomasz Karwatka – prezes zarządu Divante, firmy kompleksowo wspierającej sprzedaż on-line. W prelekcji „Badania zachowań internautów – źródło podejmowania decyzji optymalizacji procesu biznesowego e-usługi” przybliżał metody badań zachowań internautów, wskazując ich zalety i wady.

Przedostatnie wystąpienie podczas konferencji należało do Tomasza Popów – doradcy kilku wiodących funduszy Venture Capital w zakresie optymalizacji modeli biznesowych i adaptacji technologii do sprostania wymaganiom wybranego modelu biznesowego. Bazując na przedstawieniu przykładów firm: Xofto, Skystorage, KMPgroup oraz Taxi5, zaprezentował elementy budowania przewagi konkurencyjnej.

Na zakończenie Sławomir Dłubak (Blue Vet) żywo i ciekawie omówił case study z segmentacji rynku w oparciu o projekt Vethoven.pl – Internetowy System do zarządzania Praktyką Weterynaryjną z Krajową Bazą Danych Zwierząt e-Ksiazeczka.pl.

Na następne konferencje PARP portal www.web.gov.pl zapraszają do Opola (3.10) i Łodzi (4.10). Wszystkie konferencję można także oglądać on-line na stronie www.web.gov.pl/transmisja.

Reklamy