Aktualności

Wypoczynek bez maila i Facebooka. Sprawdź, gdzie naprawdę możesz się zrelaksować

Urlop bez telefonu komórkowego? Pomyśl. Bez bzdurnych wiadomości z pracy, bez sprawdzania maila, bez sklepowych ofert, bez uciążliwych powiadomień z Facebooka. Tylko Ty i przyroda. Coraz więcej osób zaczyna doceniać taki wypoczynek, chociaż oderwanie się od telefonu nie jest łatwe. Z pomocą w wytrwaniu w postanowieniu przychodzą hotele, które kuszą fantastyczną lokalizacją, oferującą nie tylko piękne krajobrazy, ale także kompletny brak zasięgu w okolicy.
Urlop bez telefonu komórkowego? Pomyśl. Bez bzdurnych wiadomości z pracy, bez sprawdzania maila, bez sklepowych ofert, bez uciążliwych powiadomień z Facebooka. Tylko Ty i przyroda. Coraz więcej osób zaczyna doceniać taki wypoczynek, chociaż oderwanie się od telefonu nie jest łatwe. Z pomocą w wytrwaniu w postanowieniu przychodzą hotele, które kuszą fantastyczną lokalizacją, oferującą nie tylko piękne krajobrazy, ale także kompletny brak zasięgu w okolicy.

Podlasie – obcowanie z kulturą wielu narodów

Podlasie to wielokulturowy zakątek Polski. Znajdziesz tutaj żydowskie zabudowy miasteczek, łemkowskie, drewniane wsie, ciekawe w kolorycie osady Romów, Tatarów czy Białorusinów. Ogrom zabytków, świątyń, cmentarzy, a to wszystko w naprawdę niezwykłej scenerii lasów i aż czterech wielkich parków narodowych.

W samym centrum Puszczy Białowieskiej znajduje się Hotel Białowieski, w którym możesz zapomnieć o całym świecie. I to nie tylko za sprawą zabiegów SPA, lecz także z powodu wspaniałej lokalizacji wśród przyrody i wyjątkowych zabytków. Urodowe zabiegi przyciągają turystów również do hotelu Knieja, położonego na skraju Puszczy Knyszyńskiej. Jest to jeden z najbardziej luksusowych hoteli, który jednak pozwala na błyskawiczne znalezienie się na górskiej wycieczce. Kompleksowy wypoczynek gwarantowany.

Kaszubski folklor

Kaszuby są z pewnością najbardziej charakterystycznym obszarem na mapie Polski. Wyjątkowe, barwne, ciekawe – warto tutaj przyjechać przede wszystkim ze względu na wspaniałe krajobrazy i zalesione pagórki zlewające się z niewielkimi jeziorami. Jednak wycieczka na Kaszuby nie może obyć się bez poznawania tego niezwykłego folkloru.

W środku kaszubskiego lasu, w miejscowości Koprzywnica, znajduje się miejsce, gdzie możesz zaznać wyjątkowego wypoczynku. Jest to hotel Aubrecht, który powstał z myślą o maksymalnym relaksie w otoczeniu natury. Z daleka od wszelkiej cywilizacji, jedząc serwowane w restauracji potrawy z naturalnych składników pochodzących z okolicznych upraw, masz możliwość naładowania baterii na cały kolejny rok.

Tętniące życiem Beskidy

Beskidy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Najbardziej znane turystyczne miejscowości przez cały czas tętnią życiem. Jednak w tym niezwykłym regionie o kulistych wzniesieniach i zachwycających krajobrazach łatwo znajdziesz naprawdę niezwykłe miejsca, w których można się zaszyć.

Jednym z nich jest Szuflandia, hotel położony na skraju Wisły, na stoku góry Kiczera, gdzie możesz zachwycać się niezwykłymi beskidzkimi widokami. Pomogą Ci w tym wyjątkowo usytuowane pokoje – są podwieszane, a nad łóżkiem znajduje się olbrzymie okno, przez które możesz chłonąć widoki. W równie wyjątkowym miejscu położony został hotel Kocierz. Na samym szczycie Przełęczy Kocierskiej znajduje się ostoja relaksu i luksusu. To miejsce, z którego możesz udać się na tysiące niezapomnianych wycieczek.

Najdzikszy region Polski – Bieszczady

Nie bez powodu Bieszczady nazywane są najdzikszym rejonem Polski. Znalezienie miejsca, w którym cywilizacja występuje tylko marginalnie nie jest tutaj trudne, a to z pewnością najważniejsze, jeśli chcesz dobrze wypocząć bez telefonu. W tym celu koniecznie udaj się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie aktywnie spędzisz mnóstwo czasu.

W bliskiej okolicy od tego cudu natury znajduje się Hotel Chreptiów, który wyglądem przypomina kresową stanicę. Jest to miejsce, gdzie możesz spróbować lokalnej kuchni i maksymalnie podładować baterie. Stąd szybko przedostaniesz się na każdy skrawek bieszczadzkiej ziemi. Dla osób, które marzą o wypoczynku połączonym z pielęgnacją Bieszczady także mają ofertę – Karino SPA, czyli położony w malowniczej miejscowości Berezka hotel o luksusowym wyposażeniu.

Urokliwe Podkarpacie

Wypoczynek na łonie natury oferuje także Podkarpacie. Jego niezwykłe położenie sprawia, że to najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć tutaj prawdziwej oazy spokoju, wręcz przeciwnie – nadal możesz spotkać tu miejsca, dla których czas zatrzymał się setki lat temu. Podkarpacie oferuje wypoczynek w ciszy, niezwykłe krajobrazy i wspaniałą, dziką przyrodę.

Jeśli chcesz wypocząć w starodawnym stylu, odcinając się od całego świata, najlepszym rozwiązaniem będzie Dwór Kombornia. Hotel jest zorganizowany w ziemiańskim dworku, którego historia sięga XVI wieku. Świetnie zachowany kompleks dworski jest najlepszą scenografią dla Twojego urlopu. Nieco bardziej swojski klimat panuje w hotelu Bacówka, położonym w zalesionej miejscowości Radawa. To jedna z najbardziej nowoczesnych bacówek na świecie, która oferuje nocleg w domkach modern folk.

Wyjątkowe Warmia i Żuławy Wiślane

Warmia i Żuławy kojarzą nam się najczęściej z dużymi miastami, w których aż się roi od atrakcji turystycznych. Jednak i w tym regionie możesz liczyć na efektywny wypoczynek na łonie natury. Rezerwaty przyrody, niezwykłe szlaki, a przede wszystkim zbiorniki wodne umiejscowione w dużych, urokliwych lasach.

Równie urocze są scenerie hoteli w tym rejonie. Bardzo ciekawie prezentuje się Folwark Kadyny. W starych, cesarskich budynkach folwarcznych możesz zrelaksować się w czasie zabiegów pielęgnacyjnych lub odpocząć w luksusowych pokojach. Ogromne wrażenie robi Hotel Krasicki History & SPA. Apartamenty mieszczą się w zespole zamkowym Biskupów Warmińskich. To miejsce, w którym możesz bezpośrednio dotknąć historii.

Jeśli planujesz odpoczynek w jednym z opisanych miejsc skorzystaj z oferty na stronie travelist.pl i ciesz się wypoczynkiem bez maila i facebooka!

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com