Reklamy
Aktualności Startupy

Xerch.pl: pomysł na łatwe zakupy

Na rynek wszedł nowy startup zakupowy. Xerch agreguje rabaty i zniżki na zakupy grupowe, portale aukcyjne, sklepy internetowe, oferty motoryzacyjne i nieruchomości. Zintegrowany z nim Xniper pomaga ustrzelić oferty w serwisach aukcyjnych.

Celem twórców (a jednocześnie inwestorów) serwisu było oszczędzenie czasu poświęcanego na zakupy w sieci. Po roku pracy powstał Xerch. Twórcy nazywają go „automatem zakupowym”.

Nowością jest zintegrowanie wyszukiwania w sklepach, na aukcjach oraz w ofertach zakupów grupowych. Uzupełnieniem jest darmowy snajper aukcyjny o nazwie Xniper oraz funkcja „Zakładka”. Jeśli poszukiwany produkt nie jest dostępny, Xerch może regularnie przeszukiwać portale, aż do skutecznego znalezienia produktu. Gdy pojawi się on w sieci, robot wyśle maila z powiadomieniem. Jest to szczególnie przydatne przy szybko zmieniających się ofertach – jak aukcje czy zakupy grupowe – gdzie czas to pieniądz, a zyskują najszybsi.

Większość funkcjonalności Xercha jest darmowa, płaci się jedynie za wybrane, zaawansowane funkcje. Nie wydaje się, by były one źródłem przyszłych przychodów Xercha. Tych należy raczej upatrywać w systemie prowizyjnym, reklamach bądź direct promotions.

Reklamy