Reklamy
Aktualności Biznes

Yelp wystartował w Polsce

Yelp to przydatna usługa – jest połączeniem katalogu miejsc i firm z rekomendacjami od użytkowników. Serwis na dobre ruszył póki co w Warszawie i Krakowie – tylko te miasta mają obecnie przygotowaną bazę danych.

Oczywiście użytkownicy mogą dodawać treści dotyczące innych miast. Nad Warszawą i Krakowem pracuje natomiast ekipa Yelp, samodzielnie uzupełniając bazę. Yelp jest dostępny również jako aplikacja mobilna na iOS i Android. Niestety, na urządzenia z systemem od Google – pomimo zapewnień firmy – nie da się jej jeszcze pobrać. Komunikat informuje, że program nie jest dostępny w naszym kraju. Brzydka wpadka.

Yelp stwarza okazję do promocji dla lokalnych biznesów. To szerokie pole do popisu dla specjalistów od marketingu szeptanego oraz – niestety – dla najemników, którzy za opłatą z chęcią napiszą pozytywną recenzję restauracji czy salonu fryzjerskiego.

Firma została założona w 2004 roku przez dwóch byłych pracowników PayPal. Od marca 2012 spółka jest notowana na New York Stock Exchange i dobrze sobie radzi – kurs akcji wynosi obecnie 28,95 dol., co oznacza wzrost o 93% w porównaniu do ceny 15 dol., jaką ustalono przy debiucie.

Pomimo wysokiego kurs Yelp jest nierentowny. W 2011 roku przy przychodach 82,3 mln dol. spółka wygenerowała 16,2 mln dol. strat. Mimo tego biznes dynamicznie rośnie – przychody w porównaniu z 2010 rokiem wzrosły o 73%, a firma zatrudnia obecnie 1,3 tys. pracowników.

Reklamy