Reklamy
Aktualności

Z notek Proseeda: subiektywne podsumowanie tygodnia

News tygodnia: Nokautu wyjście z mroku. Było ciężko, Grupa Nokaut w grudniu zapowiadała szybkie wejście na giełdę, by szybko z tych planów zrezygnować. A potem przyszedł Google i wyciął porównywarki, w tym Nokaut, z wyników wyszukiwania. Trochę zdziwienia wzbudziło oświadczenie firmy, która zamiast ponarzekać – pochwaliła działanie Google’a. Przynajmniej z klasą. A potem Grupa ogłosiła „odwieszenie” wejścia na giełdę. Co ciekawe, podwyższyła także prognozy przychodów i zysku (odpowiednio z 21,1 mln na 22 mln i z 6,9 mln na 7 mln). Pieniądze z giełdy mają iść na zaplanowaną wcześniej akwizycję Skąpca i Opineo oraz na budowę platformy handlowej w ramach Nokaut.pl. Przypomnijmy też, że porównywarka będzie obsługiwała Wirtualną Polskę, która zarzuciła swój projekt Tanio.pl. Chyba faktycznie ciężkie czasy już za Nokautem. Nie było przyjemnie informować o kłopotach, miło patrzeć, że idzie do przodu.

Drugi news tygodnia: Huge Thing. Czyli start całego programu akceleracji polskich startupów na Zachód. Dobry pomysł, dużo dobrych nazwisk, spory potencjał. Na razie nie ma co komentować, trzeba poczekać na efekty. Szczerze mówiąc chcielibyśmy w stosunkowo nieodległej przyszłości móc pisać o sukcesach firm ze stajni Huge Thing. Aha, tylko czym będzie się tam zajmował Tomasz Lis?

Przypał tygodnia: kancelaria prawna, która straszy blogerkę. Dodajmy – blogerkę kulinarną, za napisanie zwrotu „ptasie mleczko” bez znaczka „Registered”. Bo cytując za blogiem Lege Artis„Oznaczenie słowne „PTASIE MLECZKO®” stanowi zarejestrowany znak towarowy chroniony na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o.”. Szanujemy prawa autorskie, własność intelektualną, ochronę znaków i nie lubimy nieuczciwej konkurencji. Jeszcze bardziej nie lubimy głupoty, zwłaszcza prawniczej. Każdemu może się zdarzyć przypał, ale w wykonaniu całej kancelarii może on być groźny. Drodzy państwo od ochrony znaków Lotte Wedel – zabierzcie się za coś poważnego, zamiast upominać blogerkę, która wrzuciła przepis na ciasto nazywane popularnie ptasim mleczkiem. Sorry – ptasim mleczkiem®.
Nawiasem mówiąc – widziałem właśnie w cukierni ciasto o nazwie „Całus Murzyna”, ciekawe co z tym zrobiłaby pomysłowa kancelaria…

Zaskoczenie tygodnia: Pudelek.pl. Serwis o którym wszyscy słyszeli, ale nikt do niego oficjalnie nie zagląda podbił internet tekstem o ACTA. Naprawdę dobrym i sensownym – Pudelek zdrowo przejechał się po polskich celebrytach – sprawdźcie sami: ACTA: Czyli jak celebryci stracili kontakt z rzeczywistością. Zaczynamy bać się konkurencji z tej strony 🙂

Konrad Bagiński

Reklamy