Reklamy
Aktualności Fundusze Konkursy Startupy Wydarzenia

Zakończono eliminacje do Global Startup Challenge 2011

Do rywalizacji zgłosiło się blisko 200 projektów, do półfinału zaproszono 40 z nich. Ostatecznie wybrano 6 drużyn, które przez cały lipiec będą pod okiem ekspertów rozwijać swoje projekty i zdobywać wiedzę na temat prowadzenia globalnego biznesu w Internecie.

– Przyszło naprawdę dużo zgłoszeń, ale ich poziom jest bardzo różny. Dodam, że tym razem zgłosiło się bardzo dużo projektów z zagranicy – w zeszłym roku był tylko jeden, teraz myślę, że mamy więcej zgłoszeń zagranicznych niż z Polski. – zdradza Arkadiusz Seńko, współzałożyciel spółki Red Sky organizującej  GSC 2011.

Laureaci konkursu zostaną zaprezentowani początkiem września. Zespoły mają szansę uzyskać wsparcie kapitałowe dla swoich projektów od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, inwestujący w nowe spółki do 200 tys. euro oraz inwestorzy prywatni w ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER), a także firmy Red Sky odpowiedzialnej za przeprowadzenie globalnej kampanii reklamowej zwycięskich projektów.

www.globstar2011.com

Reklamy