Reklamy
Aktualności

Jak zamienić duże mieszkanie w dwie kawalerki?

 

Dziś, kiedy sytuacja na rynku mieszkaniowym sprzyja inwestycjom, wielu decyduje się ulokować swoje pieniądze właśnie w nieruchomościach. Umiejętne rozplanowanie przestrzeni zapewni przyszłym wynajmującym komfort. Możemy jednak skorzystać z nieco mniej popularnej opcji i podzielić duże mieszkanie na dwa mniejsze lokale.

 

Jakie „M” wybrać?

Nie zawsze układ lokalu będzie umożliwiał taki podział. Przy poszukiwaniach trzeba zwracać uwagę na metraż i kształt przedpokoju. To właśnie on będzie stanowił część wspólną dla obu mieszkań. Po obu stronach muszą znajdować się okna – tak, aby podział nie uniemożliwił dostępu do światła dziennego. Dobrze, jeśli mieszkanie posiada dwa balkony, ogrody lub tarasy.

 

Jak przeprowadzić podział?

Zasada jest jedna – należy poprowadzić ściany tak, aby wydzielić miejsce na dwa zamykane na klucz wejścia, umożliwiające swobodne poruszanie się między pokojami. W obu mieszkaniach musi znaleźć się łazienka i kuchnia, zatem konieczne będzie doprowadzenie instalacji do dwóch części lokalu. W ten sposób możemy najczęściej otrzymać dwie kawalerki lub kawalerkę i dwupokojowe mieszkanie.

 

Dla kogo?

To wygodna opcja także dla tych, którzy chcą wynajmować jedynie część swojej nieruchomości, a w drugiej części mieszkać – bez obawy o utratę prywatności. – Dziś ludzie coraz bardziej doceniają dogodną lokalizację, a odchodzą od dużego metrażu. Życie na 40, a nawet i 30 metrach kwadratowych stało się dość popularne. Przestaliśmy gromadzić rzeczy, a to zmieniło nasze oczekiwania względem mieszkania, w którym żyjemy – tłumaczy Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Funkcjonalny układ pomieszczeń jest ważniejszy niż sama powierzchnia mieszkania. Zarówno rozkładowość, jak i dobra lokalizacja będą atutem przy okazji poszukiwania przyszłych najemców.

 

 

 

źródło obrazka ; [ internet ]

Reklamy
%d bloggers like this: