Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Zapraszamy na Seminarium BigData!

Każdego dnia tworzymy 2,5 trylionów bajtów danych – tak dużo, że 90% danych w dzisiejszym świecie zostało stworzone tylko w ciągu ostatnich dwóch lat. Dane te pochodzą zewsząd: czujniki przemysłowe i pogodowe, posty w serwisach społecznościowych, zdjęcia cyfrowe i filmy wideo, zapisy transakcji zakupów, dane GPS z telefonów, aby wymienić tylko kilka. Te dane to właśnie Big Data.

Na pierwszym seminarium BigData w Warszawie doświadczeni prelegenci przedstawią w praktyce najnowsze technologie i rozwiązania BigData – przechowywaniu i przetwarzaniu dużych ilości danych.

Miejsce:    Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Politechnika Warszawska, Nowowiejska 15/19 (Gmach Groszkowskiego), Warszawa 00-665

Termin:     21.11.2012, 17:00

Agenda:

1. Massively scalable noSQL with Apache Cassandra.

Piotr Kołaczkowski (Datastax, US)

Piotr pokaże jak Apache Cassanda może pomóc tworzyć masowo skalowalne rozwiązania noSQL problemów BigData. Podobnie jak ma to miejsce w Google czy Facebook.

2. Cassandra for the .NET developers.

Paweł Kapłański (Cognitum, PL)

Paweł wyjaśni, jak Apache Cassandra i Windows Azure Services jest używana w rzeczywistych scenariuszach rozproszonego systemu zarządzania wiedzą, Ontorion. Pokaże również, w jaki sposób. NET może skorzystać z otwartych rozwiązań noSQL (Cassandra na Windows Azure Virtual Services).

3. BigData w Microsoft – i nie tylko.

Tomasz Kopacz (Microsoft , PL)

Tomek zabierze Was w podróż od SQL Server, przez Azure Storage, SQL Federation po HDInsight i okolice.

Apache Cassandra jest implementacją rozproszonej bazy noSQL opartą o idee BigTable.

Apache Hadoop jest otwartą implementacją algorytmu Map/Reduce z Google. Umożliwia tworzenie działających w rozproszeniu aplikacji, które przeprowadzają obliczenia na dużych ilościach danych.

Windows Azure to otwarta i elastyczna platforma usług w chmurze umożliwiająca szybkie tworzenie i wdrażanie aplikacji oraz zarządzanie nimi

Magazyn Proseed jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklamy