Reklamy
Aktualności Startupy

Znak it!: sposób na spieniężanie treści w internecie

Obejrzysz reklamę, wypełnisz ankietę – dostajesz punkty. Co z nimi zrobić? Wydać na płatne treści w internecie. Taką wymianę umożliwia Znak it!

Ta platforma do zarządzania treściami on-line jest dostępna w Polsce w wersji beta pod adresem www.znakit.com. W zamierzeniu twórców ma być narzędziem pośredniczącym pomiędzy dostawcami treści, ich odbiorcami oraz reklamodawcami.

Dla dostawców treści Znak it! to miejsce do publikowania kontentu – artykułów, blogów, wideo, muzyki, gier, aplikacji, itd. – i pobierania za niego drobnych opłat.

Dla Internautów Znak it! jest elektronicznym portfelem cyfrowych Znaków (1 Znak = $0.01), dzięki którym otrzymują dostęp do usług i treści.

Z kolei reklamodawcy mogą przekazywać użytkownikom określoną liczbę Znaków w zamian za np. obejrzenie spotów reklamowych czy wypełnienie ankiety. Sponsorowanie Znaków to możliwość dotarcia do atrakcyjnej grupy Internautów.

We wrześniu 2010 roku Znak it! otrzymał dofinansowanie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w wysokości 200 tysięcy euro. Platforma prezentowana była na wielu konferencjach technologicznych, jej innowacyjność została doceniona podczas rozdania branżowych nagród Florin 2011.

Reklamy