Nowe technologie, które na co dzień otaczają nas w życiu codziennym sprawiają, że gospodarka szybko się zmienia. Internet stał się nieodłączną częścią życia każdego z nas, co przełożyło się na wzrost zaufania do dokonywania przeróżnych transakcji na odległość. Codzienne obowiązki i życie w biegu powoduje, brak czasu na wykonywanie wszystkiego osobiście. Jeśli tylko mamy możliwość, dokonujemy zakupów online, opierając się jedynie na opiniach innych użytkowników. Obecne pokolenie doświadcza ekonomicznej rewolucji, która zmienia dotychczasowe rozumienie konsumpcji i posiadania prawa własności do przedmiotów mniej lub bardziej dostępnych. 

Dostęp do dóbr, niekoniecznie własnych. 

Pojęcie współdzielenia ( sharing economy ) jest nam znane już od pewnego czasu. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas nie pomyślałby o udostępnieniu własnego mieszkania czy pokoju do celów wynajmu krótkoterminowego. Tak samo jak zaoferował przejazd obcej osobie, która wybiera się w tym samym kierunku. A jednak portale takie jak airbnb czy blablacar na stałe wpisały się w naszą historię. Dzięki czemu w tani i szybki sposób mamy możliwość przemieszczać się po kraju. Czy mieszkanie podczas naszej nieobecności może służyć innym i przy tym zarabiać na siebie. 

Dzięki technologii została przywrócona idea pożyczania, obecnie większą wagę zaczynamy przykładać do funkcjonalności i wygody, jak konieczności posiadania przedmiotów na własność. Dostęp do rzeczy codziennego użytku czy nawet bardziej ekskluzywnych zaczynamy traktować jako nową formę własności. 

Dlaczego więc nie pójść o krok dalej ? Skoro jesteśmy w stanie udostępnić nasze cztery ściany czy prywatny samochód. 

Czym w zasadzie jest Wynajem.pl

Kolejna “ tablica z ogłoszeniami “ , a może “agregator wypożyczalni “ z dowolnej branży? Odpowiedź nie jest prosta. Wynajem.pl to społeczność, która skupia ludzi z branży ale również zwykłych Kowalskich. Ma na celu w łatwy i szybki sposób umożliwić nam dokonanie transakcji wynajmu przedmiotu, który nas interesuje. 83088186_2645107262432637_648562726238420992_o

To Twoja wypożyczalnia w kieszeni, którą zawsze masz przy sobie. To miejsce, w którym w dowolnym miejscu na ziemi dokonasz rezerwacji przedmiotu. To Twoje booksy dla wypożyczalni, gdzie Ty skupiasz się na biznesie, a my zrobimy resztę  za Ciebie. 

Kupić czy wypożyczyć, kto z Nas nie stał przed takim pytaniem ? 

Tak powstała idea Wynajem.pl miejsca, w którym możesz przejrzeć oferty lub dodać własną.

Kosiarka, wiertarka, kamera sportowa czy bagażnik rowerowy. Przedmioty, z których korzystamy raz na jakiś czas w zależności od potrzeb. Okazuje się, że na co dzień nie są nam potrzebne, a jednak potrzebujemy mieć dostęp do nich. Tak więc czy na pewno musimy je kupować ?


Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również