Reklamy
Artykuł sponsorowany

Co należy zrobić, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy na 50 tys. zł. na 10 lat?

Kredyt gotówkowy jest coraz częściej wybieranym zobowiązaniem przez Polaków. Decyzja o zaciągnięciu takiej pożyczki zazwyczaj jest podparta korzystnymi warunkami. Między innymi ważny jest fakt, że kredyt możemy wziąć w wysokich kwotach, które często osiągają nawet kilkaset tysięcy złotych.

Jednak jak wskazują statystyki, najczęściej wnioskujemy o kredyt gotówkowy na 50 tys., który pozwala nam pokryć wiele wydatków. Co musimy zrobić, aby bank udzielił nam takiej pomocy finansowej?

Kredyt gotówkowy na 50 tys. Kto może wziąć?

Niezależnie od kwoty, którą chcemy pożyczyć od banku, w pierwszej kolejności stawiane są nam podstawowe warunki, jakie musimy spełnić. Jak wskazuje obowiązujące prawo, wnioskować o kredyt nie mogą osoby niepełnoletnie, a w niektórych instytucjach bankowych wymaga się ukończenia 21 roku życia. Dodatkowo musimy posiadać obywatelstwo polskie oraz stały adres zamieszkania. Niezbędne będzie także okazanie dokumentu tożsamości (najlepiej by był to dowód osobisty) oraz posiadanie konta w polskim banku. Są to kluczowe zasady, bez których spełnienia nie możemy nawet złożyć wniosku o kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy — weryfikacja klienta

Musimy również pamiętać o tym, że każdy bank skrupulatnie sprawdza potencjalnych kredytobiorców. Tego typu weryfikacja jest niezbędna, aby potwierdzić lub zaprzeczyć wiarygodność oraz terminowość konsumentów. W tym celu przeglądane są liczne bazy, w których zawarte są informacje na temat zaciąganych przez nas zobowiązań oraz szczegóły o naszych długach lub ich braku. Szczególną rolę odgrywają tutaj historia kredytowa w BIK oraz Krajowy Rejestr Dłużników. Oba źródła pozwalają bankom zobrazować uczciwość klienta składającego wniosek o kredyt gotówkowy. W BIK-u znajdziemy naszą historię kredytową, w której wyszczególnione zostają wszystkie zaciągnięte wcześniej przez nas zobowiązania. Są to nie tylko kredyty bankowe, ale także chwilówki i pożyczki z parabanku, karty kredytowe, czy zakupiony na raty towar. Z kolei w KRD, jak można się domyślić, zarejestrowane są dane osób posiadających długi. Zdarza się często, że banki dodatkowo sprawdzają inne tego typu bazy, np. BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).

Kredyt gotówkowy — wysokość dochodów

Jeśli chodzi o wysokość zarobków, jest ona istotna w procesie ubiegania się o kredyt gotówkowy, jednak równie ważna jest częstotliwość ich osiągania oraz źródło, z którego je otrzymujemy. Oznacza to bowiem, że może zdarzyć się, iż osoby zarabiające więcej, ale osiągające niestabilne dochody, otrzymają mniejszy kredyt niż te, które pracują na umowę o pracę i zarabiają mniej. Dla banku liczy się przede wszystkim to, że nasze zarobki są regularne, a my mamy pewność, że będziemy pobierać je przez cały okres spłaty kredytu. Oczywiście zdarza się, że występują w naszym życiu niespodziewane sytuacje, w których zostajemy zmuszeni do zmiany pracy lub do zwolnienia. Jednak podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy, ważna jest przede wszystkim regularność dochodów. Nie oznacza to jednak, że kredyt na 50 tys., otrzyma każdy, kto osiąga stałe wynagrodzenie. To, czy bank udzieli nam zobowiązania w takiej wysokości, zależy od weryfikacji naszej zdolności kredytowej, której każda instytucja dokonuje w oparciu o różnorodne algorytmy.

Kto dostanie kredyt gotówkowy na 50 tys.?

Podsumowując, kredyt gotówkowy na 50 tys. na 10 lat, jak i każda inna pożyczka z banku, udzielana jest wyłącznie osobom, które:

— Skończyły 18 lub 21 lat;

— Posiadają obywatelstwo polskie;

— Mają stały adres zamieszkania na terenie Polski;

— Posiadają ważny dowód osobisty;

— Mają konto osobiste w polskim banku;

— Nie są dłużnikami;

— Mają dobrą historię kredytową w BIK;

— Osiągają odpowiednio wysokie i stałe dochody.

Kredyt gotówkowy na 50 tys. na 10 lat — koszty

Z pewnością każdy, kto chce ubiegać się o kredyt gotówkowy w tej kwocie, zastanawia się, jakie wydatki będzie musiał ponieść w związku z jego zaciągnięciem. Jeśli chcemy wyliczyć, ile zapłacimy biorąc taki kredyt gotówkowy na 10 lat, kalkulator okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Tego typu narzędzie pozwala nam w prosty sposób wygenerować wszelkie koszty związane z zaciągnięciem takiej pomocy finansowej. Dowiemy się wówczas, jak wysokie jest oprocentowanie, prowizja banku, RRSO, ile będzie wynosić miesięczna rata oraz jak wysokie odsetki zapłacimy. Istotne jest również wyszczególnienie całkowitej kwoty do spłaty w przypadku zaciągnięcia kredytu na 50 tys.

Pamiętajmy, że korzystając z kalkulatora kredytowego, otrzymujemy nie tylko wszelkie wyliczenia odnośnie do kosztów, ale także listę ofert bankowych, z których możemy skorzystać. Jest ona układana na podstawie najbardziej opłacalnych usług, aktualnie dostępnych na rynku. Dzięki temu wybór korzystnego kredytu na 50 tys. zł., nie będzie sprawiał nam tyle trudności jak wtedy, gdybyśmy musieli samodzielnie przeszukiwać sieć w celu poznania ofert. Dodatkowo zyskujemy wówczas pewność, że usługi są bezpieczne i oferowane przez pewne instytucje bankowe, które proponują przejrzyste warunki. Nie musimy więc obawiać się skomplikowanych wyliczeń i wielu godzin spędzonych na poszukiwaniu dostępnych ofert. Kalkulator kredytu 50 tys. zł. na 10 lat zdecydowanie ułatwi nam wybór zobowiązania.

Reklamy