Polacy chętnie zaciągają wiele zobowiązań finansowych, jednak zdarzają się sytuacje, w których wysokość miesięcznych rat powoli zbliża się do limitu domowego budżetu. Rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu wiele zobowiązań można połączyć w jedno. Czy to także szansa na obniżenie wysokości raty? Sprawdzamy. Kredyt konsolidacyjny to forma finansowania, która polega na połączeniu wielu kredytów. W praktyce wygląda to tak, że kredytobiorca zaciąga jeden duży kredyt pozwalający na uregulowanie zaciągniętych zobowiązań. Płatność rozkładana jest na dogodne raty, które mogą być sporo niższe niż suma spłacanych do tej pory kwot.

Niższe raty w kredycie konsolidacyjnym – jak to możliwe?

Chociaż nie jest to regułą, kredyt konsolidacyjny daje możliwość obniżenia wysokości rat w porównaniu do sumarycznej kwoty spłacanych zobowiązań. Zastanawiasz się, jak to jest możliwe?
  • Wydłużenie okresu kredytowania
Kredyty z krótkim okresem spłaty charakteryzują się wyższymi ratami w porównaniu do zobowiązań spłacanych dłużej. Tak właśnie jest w przypadku kredytów konsolidacyjnych, których okres finansowania wynosi nawet kilka lat. Rozkładając płatność na tak długi czas, można liczyć na znacznie niższe raty.
  • Atrakcyjniejsze oprocentowanie
Kredyty gotówkowe czy korzystanie z karty kredytowej to formy finansowania, które zwykle są wysoko oprocentowane. To przekłada się na wysokość miesięcznych rat. Zupełnie inaczej jest w przypadku kredytu konsolidacyjnego. Atrakcyjne oprocentowanie – niższe w porównaniu z kredytem gotówkowym – pozwala na obniżenie wysokości odsetek wchodzących w skład raty.

Szukasz kredytu konsolidacyjnego? Wybierz rozsądnie

Aby kredyt konsolidacyjny pozwolił na faktyczne obniżenie wysokości miesięcznych rat, nie można decydować się na przypadkową ofertę. Należy porównać dostępne możliwości, biorąc pod uwagę m.in. takie aspekty jak:
  • okres finansowania – taki, aby pozwolił na uzyskanie przystępnych kwotowo rat,
  • RRSO – rzeczywista stopa oprocentowania uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem: odsetki oraz koszt pozaodsetkowe; im niższa, tym korzystniejsze finansowanie,
  • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki – dzięki temu otrzymasz wsparcie na atrakcyjnych warunkach.
Weź pod uwagę również wymagane formalności, tj. potrzebne zaświadczenia o wynagrodzeniu oraz inne dokumenty niezbędne do uzyskania finansowania. Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które pomaga w obniżeniu wysokości miesięcznych zobowiązań. Musisz jednak pamiętać, że nie jest to sposób na kłopoty finansowe – jest dostępny wyłącznie dla kredytów spłacanych regularnie. Musisz mieć to na uwadze, decydując się na konsolidację.                      

Materiał zewnętrzny

Tworzenie stron i aplikacji bez kodowania? To możliwe!
Tworzenie stron i aplikacji bez kodowania? To możliwe!
W świecie technologii, gdzie każda firma stara się być na fali cyfrowej transformacji, pojawia się pytanie: czy można tworzyć strony internetowe i aplikacje...

Materiał zewnętrzny

Rejestracja kasy fiskalnej – jak to zrobić?
Rejestracja kasy fiskalnej – jak to zrobić?
Rejestracja kasy fiskalnej jest kluczowym elementem prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, w tym również w takich miastach jak Kraków. Proces...

Zobacz również