Reklamy
Artykuł sponsorowany

Deweloper Katowice – czy jest to dobra miejscowość dla inwestycji?

Inwestowanie w nieruchomości z pewnością nie należy do szczególnie prostych profesji. Deweloper to praca bardzo lukratywna, lecz bez odpowiedniego doświadczenia, a także wrodzonej intuicji, może ona wiązać się z niemałym ryzykiem. Perspektywa pasywnego, długoterminowego zarobku jest jednak na tyle perfekcyjna, że praktycznie nigdy nie brakuje śmiałków gotowych podjęcia się tego wyzwania. Odrobina funduszy, ciekawa lokalizacja i wyraźny pomysł na biznes to niezbędnik katowickiego dewelopera, lecz najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie – od czego zacząć?

Szanse na udaną inwestycję ulegną znacznej poprawie, jeśli tylko poświęci się odrobinę czasu na dokładne zapoznanie się z rynkiem. Nawet w obrębie jednej miejscowości, warunki i perspektywy mogą się znacznie różnić. Rozsądny przedsiębiorca wie, że znajomość potrzeb konsumenta oraz aktualnego popytu na konkretne usługi to pierwszy krok do podjęcia się jakiejkolwiek inwestycji.

Na jakie perspektywy może liczyć deweloper w Katowicach?

Katowice od dawna stanowiły przede wszystkim ważny ośrodek gospodarczy. Chociaż w ciągu kilku ostatnich lat sytuacja ta zaczęła się nieco zmieniać, a władze miasta inwestują w kulturę i bardziej ekologiczne rozwiązania, to nadal jest to głównie miasto pracownicze, tak też należy do niego podchodzić.

W praktyce oznacza to, że najbardziej opłacalne dla dewelopera w Katowicach, takiego jak GeoGrupa jest inwestowanie w poniższe typy budynków:

  • lokale użytkowe,
  • bloki mieszkalne,
  • osiedla mieszkaniowe,
  • domy szeregowe.

Rzecz jasna, w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o odpowiedniej lokalizacji tych budynków. W odróżnieniu od nieco bardziej historycznych miast, takich jak Kraków czy Zamość, w Katowicach nadal dość łatwo jest wygospodarować pewną przestrzeń pod konstrukcję, nawet jeśli mowa tu o obszarach nieco bliżej centrum. Znaczna część okolicznej zabudowy może zostać odrestaurowana lub po prostu wyburzona, a tereny położone nieco dalej to idealne miejsce na nowe osiedla mieszkaniowe. Rozbudowana kolej oraz sieć tramwajów i autobusów z pewnością okaże się dostatecznie wydajnym transportem, aby nawet obrzeża Katowic wydały się atrakcyjne dla przeciętnego klienta. Deweloper w Katowicach powinien zadawać sobie sprawę, że jest to okazja nie do przegapienia.

Kto najchętniej skorzysta z usług dewelopera Katowice?

Dużą, biznesową zaletą dla deweloperów Katowice jest fakt, że miasto to oferuje dość zróżnicowany rynek. Z jednej strony chcą tam zamieszkać ludzie poszukujący pracy, z drugiej jest to miasto akademickie, które co roku przyciąga mnóstwo studentów poszukujących tanich kawalerek. Jeśli dobrze rozplanuje się swój plan inwestycyjny, można skutecznie odpowiedzieć na potrzeby rynku, co zazwyczaj skutkuje w szybkim, a jednocześnie bardzo stabilnym zarobku, który z pewnością otworzy przed nami jeszcze szersze horyzonty.

Reklamy