Reklamy
Artykuł sponsorowany

Dom od dewelopera w Warszawie – czy opłaca się go kupić?

Dom od dewelopera w Warszawie to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dom jednorodzinny to inwestycja na bardzo długie lata, dlatego przed zakupem nieruchomości trzeba dobrze przemyśleć pewne kwestie.

Dom od dewelopera w Warszawie – dlaczego warto?

Nowy dom w Warszawie jest świetną lokatą kapitału – i to z różnych powodów. Eksperci z firmy Ronson wskazują tu na kilka istotnych kwestii. Solidni deweloperzy przygotowują wizualizacje projektów, dzięki czemu potencjalny nabywca jeszcze przed zawarciem umowy może sprawdzić, jak w przyszłości będzie się prezentować jego dom. Inwestycje są realizowane z zastosowaniem nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów, co daje pewność, że budynek przetrwa w świetnym stanie przez wiele lat. Wszystko to da się oczywiście zweryfikować – temu służy dokumentacja gromadzona przez dewelopera. Osiedla domów jednorodzinnych są budowane w taki sposób, aby ich infrastruktura była adekwatna do potrzeb mieszkańców. Rodziny z dziećmi – i nie tylko – chętnie decydują się na domy z ogrodem. Warszawa ma w tym zakresie spory potencjał i wbrew pozorom nie brakuje tu miejsc, gdzie można wieść spokojne życie z dala od zgiełku. 

Dom od dewelopera w Warszawie – stan deweloperski czy pod klucz?

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć nabywca, jest wybór pomiędzy stanem deweloperskim a wykończeniem pod klucz. Czym charakteryzują się pierwsze z wymienionych domy? Stan deweloperski to nic innego, wstępne wykończenie pomieszczeń. Są one przygotowane do dalszych prac wykończeniowych – mają położone tynki i posadzki, założone wszystkie instancje oraz wstawione drzwi zewnętrzne i okna z parapetami. Jeśli natomiast chodzi o domy pod klucz, Warszawa i pod tym względem ma bogatą ofertę. Do takiego domu można od razu się wprowadzić, bez konieczności przeprowadzania czasochłonnego remontu. Oczywiście w obu przypadkach wszystko zależy od zapisów w umowie – stan deweloperski i wykończenie pod klucz nie dla wszystkich deweloperów oznaczają to samo.

Reklamy